Muzyka / Preview

Koncerty, których nie możecie przegapić!

Jeśli lubicie muzykę alternatywną tak samo jak my, to mamy dla Was 7 koncertowych rekomendacji na nadchodzący miesiąc!
Gotowi?

1. Nothing But Thieves

7 listopada, Hala nr 2 MTP, Poznań

Dotychczasowe występy Nothing But Thieves przyniosły im renomę jednej z najlepszych młodych grup koncertowych na świecie. Zostali ulubieńcami polskiej publiczności, przed którą występowali już wielokrotnie – to doskonały przykład zespołu, który w ciągu kilku lat przeszedł drogę z klubów dla kilkudziesięciu osób do grania dla kilkutysięcznej publiczności.

Fanów zdobyli przebojami „Wake Up Call”, „Trip Switch” czy „Graveyard Whisteling”, a w ubiegłym roku powrócili z nową, długo oczekiwaną płytą „Broken Machine”, nie pozostawiając tym razem publiczności na długo bez nowego materiału – kilka tygodni temu ukazała się ich najnowsza EP-ka.

KUP BILETY

2. Welshly Arms

7 listopada, Hybrydy, Warszawa

Singiel „Legendary” w Polsce słyszeli już prawdopodobnie wszyscy – komercyjny sukces utwór zawdzięcza najpopularniejszym rozgłośniom i reklamom jednej z internetowych telewizji. To, że Welshly Arms nie są zespołem jednego przeboju udowodnili podczas sierpiowego Rock In Summer w Warszawie, porywając kilkutysięczną publiczność. Tym razem sześcioosobowy zespół z Cleveland, łączący alternatywny i garażowy rock spod znaku The Black Keys czy Jacka White’a z brzmieniami bluesowymi i gospel będzie można zobaczyć w klubowych, kameralnych warunkach.

KUP BILETY

3. Lykke Li

9 listopada, COS Torwar, Warszawa

W Polsce zaistniała dzięki przebojowi „I Follow Rivers”, w tym roku, po kilkuletniej przerwie powróciła w nowej odsłonie. Album „so sad so sexy” być może podzielił dotychczasowych fanów szwedzkiej artystki, ale z pewnością przysporzył nowych. Nowemu krążkowi bliżej do klimatów r’n’b niż indie, a odmieniony wizerunek Lykke Li doskonale współgra z całością płyty. Dodajmy, że to jedyna szansa, by zobaczyć artystkę na żywo w Polsce – Lykke Li do tej pory nie zagrała samodzielnego koncertu w naszym kraju.

KUP BILETY

4. The Breeders

13 listopada, NIEBO, Warszawa

Fanom Pixies The Breeders nie trzeba przedstawiać. Projekt basistki legendarnego zespołu (Kim Deal), po dekadzie nieobecności powraca w oryginalnym składzie – album „All Nerve” powstał w wyniku spotkania muzyków w studiu po ponad dwudziestu latach. 13 listopada warszawskie Niebo z całą pewnością wypełni się dźwiękami energetycznego indie rocka w najlepszym wydaniu, tworzonego przez niemal w całości kobiecy skład.

KUP BILETY

5. Sevdaliza

22 listopada, Palladium, Warszawa

Już jej pierwszy singiel po udostępnieniu w sieci przykuł uwagę (wtedy jeszcze wąskiej) grupy odbiorców, którzy natychmiast docenili głęboki, zmysłowy głos wokalistki, połączony z triphopowymi bitami. Od tamtej pory Sevdaliza niezależnie wydała trzy EP-ki i jeden długogrający album. Irańska artystka przykłada ogromną rolę zarówno do brzmienia, jak i wizualnej części występów na żywo – wszyscy zgromadzeni 22 listopada w Palladium mogą spodziewać się przemyślanej, sensualnej, momentami niemal teatralnej produkcji na najwyższym poziomie.

KUP BILETY

6. Editors

24 listopada, Hala nr 2 MTP, Poznań

25 listopada, COS Torwar, Warszawa

Debiutancki album „The Back Room” nie tylko pokrył się platyną w ich rodzimej Wielkiej Brytanii, ale także przyniósł grupie nominację do prestiżowej Mercury Music Prize, a zespół zaistniał na europejskim rynku. W Polsce, obok grupy Interpol, Editors stali się najpopularniejszym zespołem nowego nurtu muzyki gitarowej. Brytyjczycy nagrali do tej pory sześć studyjnych albumów, z których ostatni ukazał się w tym roku. Pierwsze single z „Violence”, światło dzienne ujrzały przed wiosennymi koncertami zespołu w Polsce, trafiły w gusta fanów tak bardzo, że oba wydarzenia wyprzedały się z dużym wyprzedzeniem. Tej jesieni Editors powracają wspierani przez również uwielbianą nad Wisłą grupę Vok.

KUP BILETY

7. Nils Frahm

26 listopada, NOSPR, Katowice

27 listopada, Klub Stodoła, Warszawa

Nils Frahm obecnie uważany jest za jednego z najlepszych wirtuozów, łączących klasyczne kompozycje z odważnymi muzycznymi eksperymentami – i grających na żywo. Frahm współpracuje z takimi artystami jak DJ Koze, Woodkid czy Clark, a na koncie ma również nagrodę za ścieżkę dźwiękową do filmu „Victoria”, wielokrotnie nagradzanego podczas niezależnych festiwali.

KUP BILETY

Szukasz nowej muzyki?

Odkryj młodych, polskich wykonawców, których naszym zdaniem warto znać: Sonbird i Neena

Share post