Muzyka / New Music

New Music: Neena

Poznaj najgorętsze postaci na polskiej scenie muzycznej.

Neena to autorski projekt młodej, bo zaledwie 18-letniej Niny Karpińskiej – wyjątkowo zdolnej wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów z Warszawy. Umiejętnie łącząc pop, muzykę alternatywną i elektroniczną, artystka zdobywa coraz większe uznanie zarówno wśród słuchaczy jak i krytyków. Dowodem tego ciepłego przyjęcia mogą być single „Roses” oraz „Run” – wyróżnione w „Trójkowej” Liście Osobistej Piotra Metza.

W bogatej mozaice muzycznych inspiracji, usłyszeć można alternatywny pop spod znaku Lykke Li, ekscentryczne harmonie Fever Ray, dbałość o klimatyczne detale islandzkiego múm, a nawet brud electroclashowego IAMX. Skojarzenia, jakkolwiek dobre, nie zakłócają odbioru Neeny, jako świadomej artystki kreującej własny świat dźwiękowej wyobraźni. A nad tym, aby nam ją pokazać, pracowała przez całe ostatnie dwa lata.

Przygotowując album, Neena odkrywała nowe brzmienia i pisała utwory, które są jej podróżą w nowy wymiar, w nieznany jeszcze świat. Artystka przyznaje, że przywiązuje taką samą wagę do kompozycji, jak i tekstów, w których opisuje swój bardzo subiektywny, obraz współczesnego świata. W swojej twórczości odważa się stawiać pytania, z którymi, jak twierdzi, konfrontuje się młode pokolenie, wchodzące obecnie w dorosłość, próbujące odnaleźć się w zastanym hiperkonsumpcjonistycznym i skonfliktowanym świecie.

W listopadzie 2017 ukazał się singiel “The Game” – czyli pierwsza zapowiedź jej fonograficznego debiutu, noszącego tajemniczy tytuł „Flipside”. Producentem albumu jest Bartosz Dziedzic.

Premiera jeszcze w tym roku!

Jako artystka koncertująca, swój sprawdzian zdała występując z zespołem na Open’er Festival 2017.

Już wkrótce, 23 kwietnia, Neena zaprezentuje się na deskach warszawskiego Klubu Stodoła – Open Stage. Nie przegapcie tego wydarzenia – więcej informacji na Ticketmaster.pl!

Share post