Newsy

4 najciekawsze koncerty w Krakowie w 2022 r.

Kraków warto odwiedzić nie tylko ze względu na mnogość wydarzeń artystycznych. To miasto, które trzeba odkryć. W końcu nie bez powodu przyciąga każdego roku miliony turystów z całego świata. Stolica małopolski charakteryzuje się obecnością bogatego dziedzictwa kulturowego i historycznego.

Dni spędzane w podwawelskim grodzie można wypełnić na wiele różnych sposobów. Do wyboru mamy chill nad Wisłą, podziwianie panoramy miasta z okazałych kopców, odkrywanie historycznego tła Krakowa lub oglądanie najważniejszych dzieł sztuki w Galerii Sztuki Polskiej. Wieczorami Ticketmaster zaprasza na wydarzenia muzyczne organizowane w najpiękniejszych krakowskich lokalizacjach.

30.09.2022 / Klub Kwadrat, Kraków

BLIND CHANNEL

Post hardcore’owy zespół, który dał się poznać szerszej publiczności po tym jak reprezentował Finlandię na Eurowizji w 2021 z piosenką “Dark Side”, która zapewniła im 6 miejsce w rankingu.

Jako support wystąpi Lost Society, trash metalowa kapela z Jyväskylä. Koncert to gratka dla fanów chłodnego, skandynawskiego klimatu.

01.10.2022 / Klub Kwadrat, Kraków

Eivør

Dwukrotnie wyróżniona nagrodą Icelandic Music Price, laureatka Nordic Council Music 2021 współautorka ścieżki dźwiękowej serialu The Last Kingdom. Inspiracje muzyczne czerpie z dzikości natury i żywiołów wietrznego i surowego krajobrazu islandzkich Wysp Owczych. Jej trasy koncertowe zawsze osiągają ogromny sukces, ponieważ wokalistka jest mistrzynią we wprawianiu publiczności w trans.

13.10.2022 / Klub Molo, Kraków

Carpenter Brut

Wydarzenie dedykowane fanom muzyki elektronicznej i mrocznego klubowego klimatu. Carpenter Brut to francuski artysta produkujący muzykę darksynth. Jego twórczość wyróżnia łączenie muzyki z horrorów, metalu, rocka i electro. W swojej karierze stworzył trzy extended playe, które zostały zebrane i wydane razem jako album Trilogy.

02.10.2022 / Klub Molo, Kraków

Percival Schuttenbach

Wyjątkowa trasa Rise of the slavic gods folkmetalowego zespołu z Lubina to hołd dla mitologii słowiańskiej i rodzimowierców. Wybierz się na to wydarzenie żeby odzyskać połączenie ze swoimi korzeniami i zagłębić się w baśniowy folklor. Grupę Percival Schuttenbach możemy kojarzyć między innymi ze ścieżki dźwiękowej do kultowej gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.