Newsy

Listopadowe koncerty od Live Nation

Bury Tomorrow & August Burns Red

Bury Tomorrow atakuje słuchaczy ze wszystkich frontów emocjonalnym metalowym brzmieniem, które łączy post-hardcore z ciężkością metalcore’u. Łącząc przyjemną, nastrojową melodię z nagłymi wybuchami ciężkości, zespół wykorzystuje swoje głębokie zejścia w dół tzw. breakdowny, by stworzyć ponury, nastrojowy efekt, jakby utwory wpadały w szał, gdy sprowokowane zostają ponurymi wstawkami. Zespół powstał w 2007 roku i za sprawą trzeciego albumu „Runes” wydanego w 2014 roku znalazł się na szczycie list przebojów w Wielkiej Brytanii. Krążek również odniósł ogromny sukces za granicą.

fot. materiały prasowe

Royal Republic

Najbardziej eklektyczny zespół rockowy świata? Całkiem możliwe. Od czasu spotkania w Malmö Academy Of Music w 2007 roku – jeszcze przed przebojami Tommy Gun i Full Steam Spacemachine – Royal Republic kultywuje ducha „wszystko dozwolone”. Bez granic i bez ograniczeń. W jednej minucie serwują Ci przesłodzoną dyskotekę, a w następnej atakują Cię miażdżącym trashem, który rozsadza Ci głowę. 

Jeśli jest coś, czego koncertom Royal Republic nie brakuje, to pewność siebie. I nawet w najjaśniejszych i najbardziej wzniosłych chwilach ta surowa, przerażająca energia wciąż wydobywa się ze wszystkiego, co robią. To właśnie połączenie prawdziwego rocka, precyzyjnie dopracowanej techniki i beztroskiej zabawy sprawia, że Royal Republic jest jednym z najchętniej oglądanych zespołów rock’n’rollowych.

Kimkolwiek jesteś, cokolwiek lubisz, Royal Republic zawsze powitają Cię z otwartymi ramionami. A cokolwiek zrobią dalej, miej pewność, że będzie to jazda z piekła rodem…

fot. materiały prasowe

Lost Frequencies

Po ogromnym sukcesie jego debiutanckiej trasy koncertowej, podczas której Lost Frequencies płonęło jasnym blaskiem dzięki zupełnie nowej koncepcji show, multi-platynowy producent połączył wokale na żywo, instrumentację i całkowicie oryginalną kreację, aby wyprzedać koncerty na całym świecie – od Nowego Jorku po San Diego, Amsterdam, Berlin i nie tylko. Lost Frequencies Live zobaczyło 30 000 fanów, podczas pierwszej trasy koncertowej w 2019 roku.  zjednoczonych wokół znakomitej dyskografii artystów i porywających występów, ponieważ teraz jego trasa koncertowa jest ogłoszona na jesień/zimę 2022 i ma być większy i lepszy niż kiedykolwiek! 

fot. materiały prasowe

Volbeat

Volbeat – Michael Poulsen (gitary/wokal), Jon Larsen (perkusja), Rob Caggiano (gitary) i Kaspar Boye Larsen (bas) – mają za sobą dwie dekady kariery, w której dzielą sceny z legendami gatunku, takimi jak Black Sabbath, Metallica, Motorhead, Slipknot, Megadeth, Anthrax i nie tylko. W ciągu swojej kariery zgromadzili prawie trzy miliardy streamów, zdobyli nominację do nagrody Grammy Best Metal Performance za „Room 24 (feat. King Diamond)” od uznanego (i sprzedającego się w złocie) Outlaw Gentlemen & Shady Ladies z 2014 roku. Ponadto zdobyli wiele Nagród Muzycznych w ich rodzimej Danii. 

Od czasu powstania w 2001 roku, Volbeat przeszedł drogę od klubów w Kopenhadze do największych scen na całym świecie, w tym słynnego stadionu Telia Parken w Danii, który mieści 50 000 widzów (stając się jedynym krajowym artystą, który kiedykolwiek wyprzedał wszystkie miejsca). W ciągu ośmiu bijących rekordy albumów zespół wielokrotnie plasował się na pierwszym miejscu (w tym dziesięciokrotnie na liście US Mainstream Rock; najwięcej razy ze wszystkich zespołów spoza Ameryki Północnej), osiągnął multiplatynową sprzedaż, nagrody, i wyróżnienia we wszystkich krajach. Poprzedni album studyjny, „Rewind, Replay, Rebound”, został wydany w 2019 roku i dał grupie najwyższą pozycję na liście albumów w Wielkiej Brytanii (nr 7), promując takie single jak „Last Day Under The Sun”, „Die To Live” (feat. Neil Fallon)” i „Leviathan.”. Album koncertowy z utworami zarejestrowanymi podczas światowej trasy koncertowej, „Rewind, Replay, Rebound: Live in Deutschland”, został wydany cyfrowo w listopadzie 2020 roku. Grupa nagrała również cover „Don’t Tread On Me” na The Metallica Blacklist przeznaczając wszystkie wpływy z utworu na rzecz fundacji All Within My Hands i duńskiego Børne Cancer Fonden. Najnowszy album Servant Of The Mind, napisany i nagrany podczas przestoju i kwarantanny wymuszonych pandemią COVID-19, jest już dostępny za pośrednictwem EMI Records i prezentuje charakterystyczny, wciągający dźwięk Volbeat, który łączy ognisty rytm i talent do opowiadania historii wokalisty Poulsena. 

fot. materiały prasowe

Simply Red

Mick Hucknall jest autorem piosenek i liderem zespołu Simply Red od samego początku, czyli od 1985 roku.

„Blue Eyed Soul” został nagrany na żywo w British Grove Studios w Londynie. Wszystkie dziesięć utworów, w tym rewelacyjny singiel Thinking Of You, zostało napisanych przez Micka Hucknalla i wyprodukowanych przez długoletniego współpracownika Andy’ego Wrighta. Pod względem muzycznym czerpią z klasycznego funku i soulu a inspiracją byli: Wilson Pickett, Dyke and the Blazers, James Brown i sekcja dęta Tower of Power.

„Nie mogę się doczekać, aby zagrać ten album na żywo, ponieważ jest prawdziwy”, mówi Hucknall o płycie Blue Eyed Soul. 

fot. materiały prasowe