Newsy

Review

Muzea i wystawy, które zwiedzisz z domu

Przygotowaliśmy dla was kilka propozycji, dzięki którym zaczerpniecie trochę nowoczesnej kultury pozostając w domu.

W aktualnej sytuacji mamy utrudniony dostęp do kultury. Zamknięte muzea, kina i wystawy, odwołane koncerty i wszystkie inne eventy. Na szczęście żyjemy w dobie Internetu, a wiele instytucji idzie z duchem czasu i robi wszystko, żeby umilić nam czas przed laptopami.

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Ciebie parę propozycji na popołudnia w łóżku. To nie tylko rozrywka, ale również nauka! Przejdź się na wirtualny spacer i naładuj kulturalną energią na kolejne dni.

Narodowe Centrum Kultury

Operują hasztagiem #zostańwdomu z kulturą, a ich hasłem przewodnim jest “Wychodząc poza teraźniejszość, pielęgnujemy przeszłość” i robią to naprawdę dobrze! Jeśli jesteście zwolennikami formy wideo, musicie zajrzeć na ich kanał YouTube. Relacje z Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej EUFONIE i Festiwalu Wschód Kultury, koprodukcje filmowe NCK czy odkrywanie historii. Dodatkowo – podcasty, interaktywny śpiewnik do domowych zabaw (nie tylko z dziećmi!) i filmy. Dostępne materiały wystarczą na wiele dni!

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Poznaj sztukę, o której nie nauczysz się w szkole! Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oferuje dostęp online do bogatych zbiorów nowoczesnych artystów i artystek. Co tam znajdziesz? Ponad 1000 dzieł, archiwa prac i wystaw, publikacje, dokumentacje wystaw czy pełen pakietów wideo z konferencji. Odkryj kulturę na nowo, interpretuj i zadawaj pytania!

Teatr Muzyczny w Łodzi

Tęsknisz za muzyką i wysokim sufitem teatrów? Nic straconego! Teatr Muzyczny w Łodzi przeprowadza wirtualne warsztaty, pokazuje kulisy swoich przedstawień i… organizuje poranne rozgrzewki, żeby się trochę rozruszać. Wszystko na jednej stronie, zachęcamy do oglądania (i ćwiczeń!).

Muzeum Sztuki w Łodzi

“Nic nie zatrzyma idei sztuki” to słowa Ewy Partum oraz zdanie, które rozpoczyna tekst na stronie wirtualnego Muzeum Sztuki w Łodzi. Do obejrzenia trzy filmy z okazji 100 lat awangardy, dokumentacje foto z wystaw, opisywane przez historyków najnowsze dzieła z kolekcji czy wykłady i wywiady z artystami. A to tylko nieliczne z opcji do wyboru! Koniecznie wejdźcie też na ich Instagram – estetyczne zdjęcia i ciekawostki to gwarancja miło spędzonego czasu.

Już niedługo wrócimy do Was z kolejnymi pomysłami! Mamy nadzieję, że znajdziecie tam masę rozrywki, dowiecie się nowych rzeczy i zainspirujecie do tworzenia własnych – może mamy pośród nas jakiś artystów? Dajcie koniecznie znać!