Newsy / Preview

Wkrótce lekkoatletyczne Halowe Mistrzostwa Polski!

Kolejny sezon zmagań polskich lekkoatletów zaczął się bardzo obiecująco, od świetnego występu na ORLEN Copernicus Cup w Toruniu. Dopilnuj, by nasi sportowcy usłyszeli twój doping podczas zbliżających się Halowych Mistrzostw Polski!

Kibicuj polskim lekkoatletom!

Po niesamowitej 5 Jubileuszowej Edycji ORLEN Copernicus Cup, gdzie na zapełnionej do ostatniego miejsca hali Toruńskiej Areny, Marcin Lewandowski ustanowił nowy fenomenalny Rekord Polski na 1500 metrów, Iga Baumgart-Witan pobiegła najlepiej na świecie w tym sezonie na 400 metrów a Ewa Swoboda odniosła kolejne wielkie zwycięstwo na 60 metrów pokonując samą Marie Josee Ta Lou, czas na KOLEJNE lekkoatletyczne emocje!

Już w dniach 16-17 lutego odbędą się bowiem 63. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski z najlepszymi Polskimi lekkoatletami walczącymi o miano halowych Mistrzów Polski! Pasjonujące pojedynki podczas niedzielnych finałów min. skoczków o tyczce, Piotra Liska, Pawła Wojciechowskiego i Roberta Sobery, sprinterskie show Ewy Swobody i walczące między sobą o prymat najlepszej w Polsce na 400 metrów  nasze Złote Aniołki Matusińskiego (m.in. Justyna Święty-Ersetic i Iga Baumgart-Witan), złoci medaliści Halowych Mistrzostw Świata (m.in. Karol Zalewski i Rafał Omelko) na tym samym dystansie, płotkarze z Damianem Czykierem na czele oraz kulomioci (Konrad Bukowiecki, Michał Haratyk)., to tylko przedsmak emocji, które czekają na Was w ten weekend w Toruńskiej Arenie!

Marcin Lewandowski

Pierwszego dnia zobaczymy ponadto m.in. Sylwestra Bednarka (skok wzwyż), Justynę Śmietankę (skok o tyczce), pojedynek Karoliny Kołeczek i Klaudii Siciarz w biegu na 60m ppł, Remigiusza Olszewskiego (60m), pojedynek Klaudii Kardasz z Pauliną Gubą w pchnięciu kulą, liderkę list światowych na 60m Ewę Swobodę oraz Sofię Ennaoui, która wystartuje w biegu na 1500m.

63 HMP to także ostatni sprawdzian naszych lekkoatletów przed marcowymi Halowymi Mistrzostwami Europy w Glasgow i dla wielu z nich, ostatnia szansa na uzyskanie minimum na tę najważniejszą w sezonie halowym imprezę w Europie! Będą emocje! Będzie walka! Zapraszamy!

Halowe Mistrzostwa Polski

Adrianna Sułek

Kup bilety na najważniejsze lekkoatletyczne wydarzenia w Ticketmaster!

Share post