Muzyka

Według naszej prognozy pogody JESIEŃ BĘDZIE GORĄCA

Choć zima znów była łagodna, tej wiosny prawdziwą furorę robi słowo „odmrażanie”. Podczas gdy władza głowi się nad tym, w jakich dziedzinach życia przywrócić normalność, my postanowiliśmy pomóc Wam odmrozić marzenia o pójściu na niezapomniany koncert – i to jeszcze w tym roku! Oto przegląd najciekawszych wydarzeń czekających nas jesienią, gdy – miejmy nadzieję – wirus opuści nas na dobre. W bilety warto zaopatrzyć się już dziś!

Do warszawskiej hali EXPO XXI 7 września zawita Adam Lambert. Tym razem wokalista odwiedzi nas bez towarzystwa starszych kolegów z legendarnej grupy Queen, ale pamiętajmy, że w solowej odsłonie gość zza wielkiej wody potrafi dać niesamowite show, od którego ciarki przechodzą po plecach. W końcu bycie „następcą” Freddiego Mercury’ego do czegoś zobowiązuje!

Natomiast na Torwarze pod koniec września zamelduje się Steven Wilson. Guru rocka progresywnego odwiedza nasz kraj nie po raz pierwszy, za każdym razem pozostawiając u fanów apetyt na kolejny koncert. W tym wypadku zapowiada się wyjątkowo, Brytyjczyk przygotowuje bowiem specjalny program, z większym rozmachem i bardziej angażujący widownię, niż jego dotychczasowe występy.

1 października we Wrocławiu zagra Olafur Arnalds. Ten multiinstrumentalista i muzyczny wizjoner z Islandii ma w naszym kraju coraz większą rzeszę oddanych fanów, którzy z pewnością tego wieczoru zameldują się w Narodowym Forum Muzyki, żeby posłuchać na żywo wyjątkowego miksu elektroniki z muzyką klasyczną.

Miłośnicy wielkich głosów powinni zapisać sobie w kalendarzu datę 6.10.2020. Tego dnia w gliwickiej Arenie pojawi się Jose Carreras. Nikomu nie trzeba przedstawiać tego Hiszpana, jednego z najsłynniejszych tenorów na świecie, którego nazwisko znają nawet ludzie na co dzień omijający operę szerokim łukiem. To będzie wyjątkowa okazja, by posmakować wyższej kultury w formie strawnej dla każdego!

Kto wychował się muzycznie w latach 90., nie może odpuścić sobie koncertu Alanis Morissette. Autorka takich hitów, jak „Ironic”, „Thank U” czy „You Oughta Know” odwiedzi Polskę w ramach trasy świętującej 25-lecie przełomowego albumu „Jagged Little Pill”, który w ub. roku został wystawiony w formie musicalu na Broadwayu! Podczas koncertu w warszawskiej hali EXPO XXI usłyszymy też z pewnością piosenki z najnowszego krążka Kanadyjki, którego premiera, ze względu na pandemię, została przesunięta na wrzesień.

Smakowicie zapowiada się koncertowy listopad, a to za sprawą m.in. występów zespołów One Republic i Simply Red na warszawskim Torwarze. Pierwsza z tych grup zagra 12.11, druga 25.11. Herosi nowego amerykańskiego pop-rocka zapewne zwabią nieco młodszą publiczność, niż soulowo-balladowi Brytyjczycy, ale możemy być pewni, że oba te koncerty będą trzymać najwyższy światowy poziom.

Jeśli myślicie, że to wszystkie ciekawe koncerty, jakie mamy w naszej ofercie na tegoroczną jesień, to jesteście w błędzie! Wymieniliśmy tu tylko część kuszących wydarzeń, skupiając się w dodatku wyłącznie na artystach zagranicznych. A przecież w trasę mają zamiar ruszyć również zastępy wygłodniałych sceny polskich wykonawców, takich jak Agnieszka Chylińska, Fisz Emade Tworzywo, Kult, Anita Lipnicka, duet Karaś/Rogucki, Raz Dwa Trzy, Lady Pank, Dżem i wielu innych.

Zachęcamy, abyście już teraz kupowali bilety na interesujące Was wydarzenia. Nie chcemy Was straszyć, ale gdy to wszystko odmrozi się na dobre, może być więcej chętnych niż dostępnych miejsc!