Muzyka

Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie – koncerty w 2021 i 2022 roku, na które czekamy

Rzeczywistość nie rozpieszcza. Wszyscy czekamy na powrót do realiów sprzed pandemii, która zdominowała życia wszystkich, w tym nasze – Fanów, ale także naszych idoli – niesamowitych Artystów, którzy tak jak my z utęsknieniem wyczekują występów na żywo. Musimy jeszcze uzbroić się w odrobinę cierpliwości, a w międzyczasie polecamy zapoznać się z czekającymi na nas w niedalekiej przyszłości koncertami gwiazd światowego formatu. Prawdziwe legendy sceny muzycznej odwiedzą Polskę w tym i przyszłym roku! Pop, rock, elektro, a może klasyka? Poniżej prezentujemy propozycje koncertów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. 

Zacznijmy od brytyjskiego zespołu pop i country rock z Yorkshire, który podbił scenę muzyczną w latach 70. ubiegłego wieku, a mianowicie Smokie. Legendarna grupa obchodzi 45-lecie na scenie i z tej okazji zawita po 8 latach nieobecności w Tauron Arenie Kraków 8 listopada 2021 r. Skład prezentuje się następująco: Mike Craft, Mick McConnell, Terry Uttley, Steve Pinnell, Martin Bullard. Będzie to jedyna w swoim rodzaju sentymentalna podróż do czasów, w których królowały utwory „Living Next Door To Alice” czy „Oh Carol” – które oczywiście usłyszmy wraz z wieloma innymi hitami! Bilety na ten wyjątkowy koncert kupicie pod tym linkiem. Zachęcamy również do przypomnienia sobie repertuaru Smokie na Spotify – warto, od razu dzień staje się lepszy. 

Przejdźmy teraz do muzyki klasycznej, ponieważ już 6 października 2021 r. w Arenie Gliwice będziemy mogli usłyszeć na żywo jeden z najwybitniejszych tenorów świata! We własnej osobie wystąpi José Carreras, którego repertuar obejmuje imponującą liczbę ponad sześćdziesięciu oper. Czy wiedzieliście, że jego zamiłowanie do opery rozpoczęło się po obejrzeniu filmu o słynnym włoskim śpiewaku „The Great Caruso”? Szczególnie w pamięć zapadła mu aria „La Donna è Mobile”, którą nieustannie śpiewał i wręcz zamęczał nią swoją rodzinę. Idealny moment na nadrobienie zaległości filmowych, jeśli nie widzieliście tej pozycji. 😉 Po roku 2000 repertuar nagrań i koncertów na żywo Carreras’a przeniósł się w dużej mierze na pieśni artystyczne, neapolitańskie oraz lekki gatunek klasyczny, dlatego tym bardziej zachęcamy do nabycia biletów tutaj.

Mamy także coś dla fanów elektronicznych brzmień. 3 grudnia 2021 r. w klubie Progresja w Warszawie zobaczymy na żywo znany wszystkim entuzjastom berlińskiej sceny muzycznej duet djski Modeselektor. Muzycy, łącząc różne gatunki w ekstrawaganckich setach, kształtują scenę muzyki elektronicznej od początku XXI wieku. Od powstania na początku lat 90. byli istotną składową rave’owej sceny na przedmieściach stolicy Niemiec. Dodatkowo warto wspomnieć w ramach ciekawostki, że Modeselektor to ulubiona grupa frontmana Radiohead – Thoma Yorke! Niech to zachęci Was do wrzucenia na słuchawki setów tego duetu (oczywiście jeśli jeszcze tego nie zrobiliście), a także kupienia biletów na ich koncert dostępnych na naszej stronie, bo to wydarzenie, na którym zdecydowanie warto być.

Kolejnej gwiazdy nie trzeba nikomu przedstawiać. Niesamowita kanadyjska artystka, której kariera nabrała szaleńczego tempa w latach 90. ubiegłego wieku i nie zwalnia do dnia dzisiejszego. Przepiękny, rozpoznawalny na całym świecie głos, który podbił scenę muzyki popularnej. Mowa o nikim innym jak o Celine Dion, która w 2022 r. wyruszy w trasę koncertową i dwukrotnie zagra w Polsce – 18 czerwca w Atlas Arenie w Łodzi oraz 19 czerwca w Tauron Arenie Kraków. Trasa będzie promowała najnowszy album piosenkarki, w którym wybrzmiewa nowy kierunek twórczy Celine, będący eklektyczną mieszanką rytmicznych utworów i pięknych ballad, o czym przekonacie się sami, słuchając najnowszych kawałków artystki na Spotify. A bilety na koncerty kupicie tutaj

Na koniec coś dla wielbicieli mocniejszych brzmień – 12 sierpnia 2021 r. na 14. edycji Charlotta Rock Festiwal w Słupsku wystąpi najsłynniejsza amerykańska supergrupa rockowa tej dekady – Hollywood Vampires. Tworzą ją ikony – legendarny wokalista i inspiracja wielu gwiazd Alice Cooper, znany i wielbiony gitarzysta z grupy Aerosmith Joe Perry oraz niesamowicie popularny aktor Hollywood Johnny Depp, który romansuje z muzyką od młodzieńczych lat. Nazwa powstałego w 2015 r. zespołu jest nawiązaniem do znanego Cooperowi rozrywkowego towarzystwa z lat 70., do którego należeli między innymi członkowie The Beatles czy The Who. Takie trio to gwarancja energetyzującego show dla prawdziwie rockowej publiczności, dlatego zaopatrz się w bilety na Ticketmaster już dziś.