Muzyka

Preview

Mistyczny Klub 27 powraca na jeden wieczór!

Najbardziej kultowe utwory wybitnych artystów mistycznego Klubu 27 w wykonaniu polskich gwiazd oraz aranżacje Jean-Claude’a Hauptmanna zagrane przez orkiestrę Artis - to właśnie jedyne w swoim rodzaju wydarzenie muzyczne Klub 27 Symfonicznie! Już 21 maja we Wrocławskiej Hali Stulecia usłyszycie ponadczasowe utwory. Całość wydarzenia poprowadzi Krzysztof Skiba z zespołu Big Cyc.

Bilety na Klub 27 Symfonicznie

Nie sposób zapomnieć grungowego wokalu Kurta Cobaina, rockowych brzmień Jimiego Hendrixa czy kultowych już utworów Amy Winehouse. Wraz z Jimem Morrisonem i Janis Joplin, mieli oni nieoceniony wpływ na światową muzykę XX i XXI wieku, a ich kompozycje nadal nam towarzyszą, inspirując kolejne pokolenia.

Klub 27 Symfonicznie to jedyne takie wydarzenie, w trakcie którego polscy artyści oddadzą hołd wybitnym muzykom i wykonają ich utwory w symfonicznej aranżacji. Na scenie rządzić będą kobiece głosy – Kayah, Beata Kozidrak, Kasia Kowalska, Iwona Loranc i Małgorzata Ostrowska. To właśnie one z największą pasją zaśpiewają dla Was kawałki, które ukształtowały gusta muzyczne wielu generacji. Całości dopełnią występy Wojtka Cugowskiego i Sambora Dudzińskiego, prezentując męskie wykonania najpopularniejszych utworów m.in. The Doors.

Wielcy artyści, którzy zmarli w wieku 27 lat na jeden wieczór powrócą na scenę. Ich utwory będą wybrzmiewać jeszcze długo po zakończeniu koncertu – gwarantujemy, że szybko nie zapomnicie takich wrażeń i będziecie pod nosem nucić „Back to Black” czy „Piece of My Heart”.  Kurt Cobain powiedział, że „lepiej spłonąć niż się wypalić” – my nie mamy wątpliwości, że muzycy z niechlubnego Klubu 27 nie wypalili się muzycznie i do samego końca tworzyli wybitne dzieła sztuki, które chwytały za serce fanów z całego świata.

Kojące „Where Did You Sleep Last Night” wywoła łzę wzruszenia, a „Smells Like Teen Spirit” bez wątpienia porwie Was do zabawy tej nocy. Jeśli jednak nie jesteście fanami grungowych brzmień, słoneczne rytmy „L.A. Woman” w oryginale śpiewane przez Jima Morrisona nadadzą temu majowemu wieczorowi letni klimat, a Wrocław na pewno stanie się na te parę godzin „The City of Light”. Energia i charyzma Janis Joplin powróci do nas w niecodziennym wydaniu, ale nie martwcie się – nadal będzie rockowo i z sercem – dokładnie tak jak w przypadku Amy Winehouse i jej niesamowicie głębokiego wokalu, który już po pierwszej wydanej płycie pokochały miliony!

Nie zapominajmy też o Orkiestrze kameralnej Artis pod batutą Jean – Claude’a Hauptmanna.  42 instrumentalistów, 10 wokalistów i dyrygent wprowadzą Was w niesamowity świat symfonicznej historii, która idealnie współgra również z grungowymi, rockowymi i popowymi klimatami. Nie możecie sobie tego wyobrazić? Przekonajcie się na własnej skórze!

Pierwszy koncert z cyklu Club 27 odbędzie się już 21 maja w Hali Stulecia we Wrocławiu. Kupcie swoje bilety już dzisiaj, żeby mieć pewność, że nic Was nie ominie. O godzinie 20:00 rozpoczniemy wyjątkową podróż w czasie i wspólnie przypomnimy sobie jak bawiło się w poprzednim stuleciu.

Bilety znajdziecie tutaj