Muzyka

„Tribute to…” czyli największe koncerty w 2021 roku dedykowane gigantom muzycznym

Queen, ABBA, Roxette, Metallica, Jimi Hendrix, Janis Joplin, David Bowie… Repertuar tych i wielu, wielu innych legend usłyszymy w tym roku w wykonaniu niezwykle utalentowanych muzyków na różnych koncertach w całej Polsce. Specjalnie dla Was wybraliśmy propozycje, w których każdy znajdzie coś dla siebie i dla swoich bliskich.

Zaczniemy od koncertu Ikony Muzyki: Poeci rocka, który jest hołdem dla wszystkich największych artystów, którzy przychodzą nam na myśl, gdy myślimy o gigantach scen drugiej połowy XX wieku. Usłyszymy utwory, które wykonywali David Bowie, John Lennon, Neil Young, Bob Dylan, Elton John, Jim Morrison i The Doors, Lou Reed czy Patti Smith. Z ich przebojami zmierzą się gwiadzy polskiej sceny muzycznej, takie jak Krystyna Prońko, Paulina Przybysz, Lena Romul, Piotr Rogucki, Sławek Uniatowski i Łukasz Lach oraz gość specjalny trasy John Porter. Wokalistom będzie towarzyszył zespół pod kierownictwem muzycznym Leszka Biolika. Będzie to niepowtarzalna okazja do spotkania z utworami, które dla milionów ludzi są soundtrackiem życia, a spotkania te odbędą się już w kwietniu w Bydgoszczy i Krakowie! Bilety na te wyjątkowe wydarzenia kupicie tutaj.

Wszystkich Fanów legendy szwedzkiego rocka na pewno ucieszy wiadomość o koncertach Tribute to Roxette! Laureaci Europejskiego Festiwalu Coverów Gwiazd – Marzena Pitula oraz Daniel Ksel, wraz z grupą Roxanne, zabiorą nas na wyjątkową wyprawę do świata muzyki zespołu Roxette. Przeniesiemy się do lat młodości, czasów szkolnych dyskotek, radiowych list przebojów i czasów, kiedy wszystko wydawało się prostsze. Usłyszymy takie hity jak: It must have been love, Dangerous, Dressed for success, Fading like a flower, Sleeping in my car i wiele innych! Widzimy się w maju w Gdyni i Lublinie oraz we wrześniu we Wrocławiu. Jeśli jeszcze nie macie swoich biletów, to podrzucamy link.

„Nothing Else Matters”, „The Unforgiven” czy „Master Of Puppets”, to utwory mistrzów trashu, które kojarzy każdy Fan mocniejszych brzmień. A gdyby tak przesłuchać je w innej aranżacji – symfonicznej? Brzmi ciekawie! Najpopularniejszy tribute band Metallica – Scream Inc. wraz z orkiestrą symfoniczną zagra ich największe klasyki w projekcie Muzyka Zespołu Metallica Symfonicznie. Seria koncertów rozpocznie się w maju i potrwa do lipca, a odbędzie się w takich miastach jak Lublin, Łódź, Racibórz, Rzeszów, Siemanowice Śląskie i Opole. W ramach ciekawostki – ukraińska grupa Scream Inc.zajmuje się nie tylko wykonem słynnych coverów, ale także pracuje nad własnymi utworami, które z powodzeniem wydaje od 2015 roku. Zachęcamy do poznania ich na koncercie Metallici Symfonicznie i kupienia biletów na naszej stronie.

Mamy tu Fanów zespołu ABBA i ich repertuaru? Już w czerwcu zapraszamy na zorganizowane z ogromnym rozmachem widowisko Tribute to ABBA, podczas którego przeniesiemy się do lat 70′ i wielkiego triumfu szwedzkiego kwartetu na Eurowizji. Usłyszymy największe hity, powstałe przez wszystkie lata świetności tego kultowego zespołu m.in „Dancing Queen”, „Mamma Mia” czy „Waterloo”! Będzie to niesamowite Show artystów Teatru Variete Muza z Koszalina, słynącego z wielkich hitów scenicznych. Prawdziwa rewia musicalowa z tancerzami i muzyką nia żywo pod batutą Jarosława Barowa. Artyści wcielający się w rolę szwedzkich gwiazd, nie tylko swoją aparycją do złudzenia przypominają wokalistów ABBY, ale i brzmią jak oni, o czym przekonacie się, jeśli kupicie bilety tutaj już dziś! Do zobaczenia we Wrocławiu i Lublinie.

Nazwa kolejnego wydarzenia wielu kojarzyć się może z powstałym w popkulturze określeniem na wszystkich utalentowanych muzyków, którzy z różnych przyczyn zmarli  w wieku zaledwie 27 lat. I słusznie, bo to właśnie w celu uczczenia pamięci tych wyjątkowych person powstał projekt Klub 27 Symfonicznie. Największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej wraz z 50-osobową orkiestrą Artis Symphony Orchestra wykonają ponadczasowe utwory takich legend jak Jimi Hendrix, Jim Morrison, Kurt Cobain, Janis Joplin czy Amy Winehouse. Usłyszymy kawałki, które miały ogromny wpływ na muzykę XX wieku, a wykonają je m.in. Kayah, Wojtek Cugowski, Beata Kozidrak, Michał Szpak, Kasia Kowalska. Koncerty odbędą się jesienią w dwóch miastach – we Wrocławiu i Katowicach, a bilety będziecie mogli nabyć klikając w ten link.

Zespołu Queen z Freddiem Mercurym na czele nie trzeba nikomu przedstawiać. Nieśmiertelność ich utworów została wpisana w DNA tej grupy. Nic dziwnego, że są inspiracją dla wielu – między innymi dla orkiestry Alla Vienna składającej się z siedmiu instrumentalistów z bogatym dorobkiem artystycznym i estradowym, która postanowiła złożyć hołd artystom poprzez projekt Muzyka Zespołu Queen Symfonicznie. Usłyszymy utwory perfekcyjnie odzwierciedlające dyskografię zespołu. W rolę frontmana wcieli się Mariusz Ostrowski, a towarzyszyć mu będzie chór Vivid Singers. Koncerty rozpoczną się już wiosną i odbędą się w aż dwunastu miastach! Bilety kupicie na naszej stronie. Białystok, Bytom, Głogów, Katowice, Leszno, Łódź, Piła, Racibórz, Szczecin, Wałbrzych, Warszawa, Wrocław – to gdzie się widzimy? 😉