Muzyka

Dla każdego coś miłego… Czyli przegląd wydarzeń cz.2

Kolejna porcja nadchodzących wydarzeń specjalnie dla Was! Dzisiaj prezentujemy kilka serii spektakli, które zaciekawią zarówno juniorów, jak i starsze pokolenia. Wszyscy doceniamy rozrywkę na żywo i emocje jej towarzyszące, czyż nie? Szykujcie się na sporą dawkę inspiracji – może akurat szukacie prezentu dla bliskich, który pozostawi po sobie piękne, wspólne wspomnienia? ;)

Zaczniemy tym razem od naszych najmłodszych Fanów, których uwagę niewątpliwie przyciągnie cykl spektakli o bohaterach kultowej bajki – Tomek i Przyjaciele! Podczas muzycznego show „Tomek i Przyjaciele: Tomek Ratuje Cyrk”, przeniesiemy się w magiczną, teatralną podróż. Na scenie zobaczymy naturalnej wielkości bohaterów niezwykłej bajki na żywo. Znane i lubiane piosenki w polskich wersjach językowych, śpiewane będą przez roztańczoną grupę aktorów. Widzów w każdym wieku oczaruje wspaniała scenografia, której najważniejszą częścią są poruszające się po scenie lokomotywy! Czwórkę nierozłącznych przyjaciół: Tomka, Piotrusia, Gabrysia i Kubę czekają niezapomniane przygody, podczas których spotkają oni niezwykłe postacie, w tym niezapomnianego Grubego Zawiadowcę! Zapraszamy dzieci i dorosłych na wspaniałą opowieść o tym, jak dzielny Tomek ratuje cyrk.
Widowisko jest polską wersją międzynarodowego hitu przygotowanego w Holandii, który w ciągu ostatnich 4 lat zobaczyło ponad 300 tys. widzów w całej Europie. W teatrze, tak jak na ekranie, Tomek i jego przyjaciele zapraszają dzieci do świata wyobraźni i historii. Dzieci zaczynają przygodę ze swoimi pociągowymi przyjaciółmi i doświadczają ponadczasowych lekcji odkrywania przyjaźni i współpracy. Daty spektakli oraz wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na tej stronie.

Gdy już emocje u maluchów opadną, czas na rozrywkę dla starszych wielbicieli wydarzeń na żywo! Kto nie chciałby się wybrać na muzyczną podróż śladami najbardziej znanego agenta na świecie, 007 – Jamesa Bonda w wykonaniu znakomitych Artystów z Wielkiej Brytanii, w tajnej służbie Jej Królewskiej Mości „BOND in Concert”?! Jest to absolutnie wyjątkowy spektakl, podczas którego znakomici wokaliści wraz z zespołem instrumentalnym Session One zabierają publiczność w podróż tropem najsłynniejszego szpiega wszechczasów. Widzowie usłyszą wykonania wszystkich najpopularniejszych utworów ilustrujących przygody Bonda. Brawurowe wykonania legendarnych czołówek, w tym oczywiście tej najważniejszej, skomponowanej przez Johna Barry’ego i Monty’ego Normana do „Doktora No”, dopełnione będą przez utwory komponowane do najpopularniejszych 11 filmów z superagentem w roli głównej. Usłyszymy zachwycające „Goldfinger”, „Diamonds are forever”, „GoldenEye”, „A View To Kill” „Nobody Does It Better”, „Live and Let Die”, „Thunderball”, „Tomorrow Never Dies”, „Another Way to Die” czy nagrodzone Oscarami utwory „Skyfall” i „Writing’s On The Wall”.
Znakomitym wokalistom towarzyszyć będzie brytyjska formacja Session One, znana z angielskiego show Strictly Come Dancing, który był prekursorem popularnego programu telewizyjnego „Taniec z gwiazdami”. W skład 10- osobowego zespołu wchodzą: sekcja rytmiczna, instrumenty klawiszowe, kwartet smyczkowy i fortepian. Session One występowali na całym świecie u boku takich gwiazd jak Joss Stone, Jason Donovan, Beverley Knight, Kasabian, Martha Reeves, Happy Mondays, Kelis czy Skunk Anansie. Brzmi imponująco! Daty i miejsca koncertów całej trasy znajdziecie pod tym linkiem.
Bilety na to wydarzenie są dostępne w wyjątkowej formie Biletu Kolekcjonerskiego Collector Ticket, z którym wspomnienia zachowacie na lata!

Teraz przeniesiemy się w klimat kultury francuskiej, a mianowicie na niezwykły spektakl muzyczny „Formidable! Aznavour” przygotowany w hołdzie wybitnemu francuskiemu artyście Charlesowi Aznavourowi. W roli Aznavoura wystąpi rewelacyjny Jules Grison. Spektakl przedstawia barwną karierę legendarnego piosenkarza, od paryskich klubów, ról filmowych, aż po występy na Broadwayu. Na dwugodzinny spektakl składają się 32 utwory podzielone na 5 części: La Boheme, Les Origines, Ciemna, Broadway i finałowy Les Tubes, Concerts. W programie znalazły się najsłynniejsze utwory Aznavoura: Sur ma vie, Ne me quitte pas, La bohem, Non, je n’ai rien oublie, La vie en rose, She. Spektakl z dopracowaną scenografią wzbogacony jest niepublikowanymi zdjęciami z życia Charlesa Aznavoura. Jules Grison na scenie nie tylko brawurowo śpiewa i tańczy, ale gra na fortepianie i gitarze. Akompaniuje mu 5-osobowy zespół, który również śpiewa i tańczy razem z solistą.
Mamy też ciekawostkę związaną z tym tematem! Przed śmiercią Charles Aznavour miał okazję zobaczyć spektakl i spotkać się z jego twórcami. Od tego czasu historię jego barwnego życia i niezwykłą przygodę z muzyką miało okazję przeżywać ponad 100 tysięcy widzów na 3 kontynentach!
Więcej informacji znajdziecie tutaj. Na to wydarzenie także macie możliwość zakupu biletów w wyjątkowej formie Collector Ticket!

Na koniec prezentujemy prawdziwą perełkę – koncert oryginalnego zespołu jedynej w swoim rodzaju Amy Winehouse, podczas którego oddamy się celebracji jej niepowtarzalnej twórczości. Cykl koncertów „The Amy Winehouse Band presents Forever Amy” jest znakomitym projektem muzycznym fenomenalnych muzyków, na czele których stoi Dale Davis – dyrektor muzyczny i basista zespołu Amy, a prywatnie wieloletni przyjaciel artystki, który wspólnie z klawiszowcem Amy, Richardem Cardwellem postanowili reaktywować oryginalny skład Amy, aby kultywować jej dziedzictwo muzyczne w możliwe najbardziej autentyczny sposób, czyli po prostu grając koncert!
Muzycy zaprosili do współpracy utalentowaną soulowo-jazzową wokalistkę Albę Plano, która fenomenalnie oddaje charyzmę postaci Amy, nie tracąc przy tym własnej osobowości. Skład zespołu uzupełnili Dominic Glover, jeden z najlepszych trębaczy w Londynie. Reaktywacja zespołu Amy stała się sensacją w 2017 roku w Wielkiej Brytanii. W jego trakcie można usłyszeć i zobaczyć unikatowe nagrania Amy Winehouse, wywiady i zarejestrowane fragmenty z jej życia. Forever Amy to niezapomniane przeżycie dla fanów twórczości Amy Winehouse na całym świecie.
Informacje na temat trasy dostępne są pod tym linkiem. Pamiętajcie, że także na ten koncert możecie kupić sobie i bliskim jedyne w swoim rodzaju Bilety Kolekcjonerskie.

Każdy z tych spektakli ma w sobie coś magicznego, co powinien przeżyć każdy, kto uwielbia muzykę i związane z nią emocje na żywo. Gwarantujemy Wam, że nie pożałujecie udziału w żadnym z tych wydarzeń, dlatego kupujcie bilety już dziś! 😉