Muzyka / Preview

5 najbardziej zadziwiających tekstów z utworów Pink

Ona naprawdę to śpiewa?!

Już od 19 lat hity Pink okupują szczyty list przebojów. Jej utwory bardzo szybko wpadają w ucho, ale czy wiecie, że są również bardzo interesujące pod kątem treści?

Nikt nie jest tak brutalnie szczery jak Pink! Naśmiewa się z zabiegających o uwagę kobiet, amerykańskich prezydentów, a nawet z miłości swojego życia…

 

U + Ur Hand

W “U + Ur Hand” Pink idzie na miasto, ale na pewno nie po to, by znaleźć sobie mężczyznę. Wręcz przeciwnie, każda „dick head”, która się do niej zbliża, brutalnie ją odrzuca;

I’m not here for your entertainment
You don’t really wanna mess with me tonight
(…)

Keep your drink, just give me the money
It’s just you and your hand tonight

Stupid Girls

Jako twarda laska, jesteś wyraźnie uczulona na powierzchowne, zabiegające o czyjąś uwagę kobiety. Pink nie opisała swojej frustracji w tradycyjnej feministycznej piosence, ale wyjaśniła tym kobietom, że przez takie zachowanie nie są szanowane – na swój własny sposób:

Laughing loud so all the little people stare
Looking for a daddy to pay for their champagne
(…)

What happened to the dream of a girl president?
She’s dancing in the video next to 50 Cent

So What

Kiedy kończy się jej związek z uprawiającym motocross, Carey’em Hart, Pink pisze So What.

So, so what? I’m still a rockstar
I got my rock moves and I don’t need you
And guess what? I’m havin’ more fun
And now that we’re done, I’m gonna show you tonight
I’m alright

I’m just fine and you’re a tool

Nazywa go „narzędziem”… To jak uderzenie w policzek! Pomimo tej lekkiej zniewagi widzimy go w teledysku do tej piosenki i wiemy, że ponownie się spotkali.

Dear Mr. President

W “Dear Mr. President”, Pink pisze list otwarty do prezydenta George’a W. Busha. Pyta go o wojnę w Iraku i jego politykę dotyczącą praw gejów i bezdomności.

Krytykowanie establishmentu w muzyce pop w 2006 r. było znacznie mniej powszechne niż dzisiaj, co sprawia, że ​​cytowany tekst jest dość śmiały.

What kind of father would take his own daughter’s rights away?
And what kind of father might hate his own daughter if she were gay?

I can only imagine what the first lady has to say
You’ve come a long way from whiskey and cocaine

Pink porusza ważne problemy, krytykując przy okazji dawny styl życia prezydenta. Ona niczego się nie boi!

True Love

Jak wygląda prawdziwa miłość wg. Pink? Nie oczekuj kiepskich tekstów lub rozmarzonej poezji. To jest romantyczność na sposób Pink:

At the same time, I wanna hug you
I wanna wrap my hands around your neck

You’re an asshole but I love you
(…)
You’re the only love I’ve ever known
But I hate you, I really hate you
So much, I think it must be
True love

Czy to nie … ehm … wyjątkowe?

 

Zobacz to na żywo!

Idziesz na koncert Pink? Oczekuj potężnego wokalu, imponujących dekoracji i spektakularnych akrobacji. To prawdziwa uczta dla oczu i uszu! Jeśli nie masz jeszcze biletu, możesz go kupić tutaj.

O autorce – Marjolijn Winten, Nolala


Marjolijn Winten, Nolala.com

Marjolijn Winten jest założycielką internetowego magazynu Nolala. Czy wiesz, że przeżycia podczas koncertu lub festiwalu są znacznie intensywniejsze, jeśli wiesz, o czym śpiewa artysta? Nolala ujawnia najbardziej inspirujące / uderzające / wyjątkowe historie w muzyce.

Śledź Nolala na Facebooku i Instagramie, aby być na bieżąco.

 

– U + Ur Hand is written by Lukasz Gottwald / Max Martin / Alecia Moore / Alecia B Moore / Rami Yacoub © Sony/ATV Music Publishing LLC, 2006.
– Stupid Girls is written by Alecia Moore / Billy Mann / Niklas Olovson / Robin Lynch © Sony/ATV Music Publishing LLC, Warner/Chappell Music, Inc, Reservoir Media Management Inc, BMG Rights Management, 2006.
– So What is written by Max Martin / Alicia Moore / Johan Karl Schuster © Kobalt Music Publishing Ltd., Sony/ATV Music Publishing LLC, 2008.
– Dear Mr. President is written by Alicia Moore / William Mann © Sony/ATV Music Publishing LLC, BMG Rights Management, 2006.
– True Love is written by Gregory Kurstin / Alecia Moore / Lily Cooper © Sony/ATV Music Publishing LLC, Universal Music Publishing Group, 2012.

 

Share post