Newsy

Review

Biografie muzyczne, które warto obejrzeć

Co oglądać, kiedy jedyne kino, do którego możemy się teraz wybrać to… kino domowe? Zobaczcie nasz TOP 5 biografii muzycznych!

Przymusowa kwarantanna domowa nie musi być nudna! Wprawdzie chwilowo nie można się wybrać na koncert ulubionego artysty, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby posłuchać jego muzyki z płyt albo… obejrzeć jedną z filmowych biografii, których nie brakuje w serwisach streamingowych. Poniżej garść najciekawszych pozycji z tego gatunku.

 

Rocketman

Zacznijmy od największych ikon popkultury. Do takich bez dwóch zdań należy sir Elton John. Kojarzycie na pewno jego wielki hit „Rocketman” – taki sam tytuł nosi musical o życiu tego kolorowego ptaka muzyki pop. Mocno polukrowany obraz życia artysty, który rządzi na scenie od kilku dekad naszpikowany jest hitami, niczym wielkanocny makowiec babci rodzynkami. Warto obejrzeć choćby dla samej muzyki. Obraz znajdziecie w ofercie HBO Go.

Bohemian Rhapsody

Z tej samej ligi co Elton, pochodzi niezapomniany Freddie Mercury i jego zespół Queen. Jeśli jeszcze nie widzieliście filmu „Bohemian Rhapsody”, najwyższy czas nadrobić zaległości! Niektórzy wprawdzie kręcą nosem, że historia jednego z najbardziej ekscentrycznych artystów ub. stulecia pokazana jest tu w wersji familijnej, ale oscarowa rola Ramiego Maleka plus mnóstwo hitów, takich jak „We Will Rock You”, „Radio Ga Ga” czy tytułowy „Bohemian Rhapsody” zdecydowanie są warte obejrzenia. Filmu szukajcie na przykład w serwisie player.pl.

Spacer po linie

Z kolei w iTunes obejrzeć można innego znakomitego aktora Joaquina Phoenixa w roli legendarnego Johnny’ego Casha, w filmie „Spacer po linie” (Walk the Line). Życiowe dramaty, walka z nałogami i wielka miłość do koleżanki po fachu, późniejszej żony June – to wszystko sprawia, że oglądając historię sławnego Mężczyzny w Czerni trudno oderwać wzrok od ekranu.

8 Mila

Jeśli jesteście oddanymi fanami hip-hopu, to z dużą dawką prawdopodobieństwa można założyć, że widzieliście film „8 Mila”, oparty na biografii Eminema. Ci, których ominęła ta przyjemność (lub chcą przeżyć ją jeszcze raz), powinni zajrzeć do serwisu Rakuten, oferującego tę fascynującą historię biednego chłopaka z Detroit, który zostaje gwiazdą rapu. Bonusem jest z pewnością fakt, że w rolę głównego bohatera Jimmy’ego Smitha Juniora wcielił się sam Eminem!

Amadeusz

I wreszcie coś z rejonów tzw. wyższej kultury, czyli klasyczny już dziś film „Amadeusz” w reżyserii Milosa Formana. Co jakiś czas można go upolować w którymś z kanałów otwartej telewizji, a niecierpliwych zapraszamy do serwisu Chili, który udostępnia go od ręki (za opłatą). Historia życia Wolfganga Amadeusza Mozarta pokazuje, że był on nie tylko genialnym kompozytorem (gdyby ktoś jeszcze nie wiedział!), ale również niezłym rockandrollowcem (co może już niektórych zaskoczyć).

 

A więc piloty w dłoń i na pohybel koronawirusowi!