Newsy

Dzień Polskiej Muzyki 2022

Dzień Polskiej Muzyki – 1 października

Czas podkręcić jesień świętując Dzień Polskiej Muzyki! Poczuj siłę lokalnych brzmień już 1
października podczas czwartej edycji akcji. Jej cel? Promocja polskich wykonawców i wspieranie rodzimego rynku muzycznego. To idealna okazja dla miłośników kultury, by podziękować swoim ulubionym wykonawcom za ich pracę, ale i pozwolić się porwać muzyce zupełnie nowych artystów. Dzięki takiemu wsparciu możemy umacniać pozycję polskiej sceny na całym świecie i zwiększać możliwości jej rozwoju. A przecież muzyka to coś, czego niezwykle potrzebujemy i czym tak pragniemy się dzielić! Dokładnie tak jak było w poprzednich edycjach, również i teraz motywem przewodnim święta jest współpraca. Teamwork, bez którego nie powstałyby także nasze ukochane albumy ani koncertowe wspomnienia.


Co się będzie działo?

1 października największe ogólnokrajowe stacje radiowe, telewizje muzyczne oraz rozgłośnie regionalne rozbrzmieją dźwiękami polskich wykonawców, dzięki czemu Dzień Polskiej Muzyki naprawdę otworzy przed nami rodzimą scenę. Więcej lokalnych artystów w radiu to nie wszystko – będziemy mogli również wsłuchać się w wyjątkowe audycje z udziałem muzycznych gości i poszerzyć wiedzę o ciekawostki z branży. Co więcej, na falach nie zabraknie oczywiście niesamowitych koncertów! Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie godzina na wyłączność dla polskiej muzyki, której posłuchamy na antenach blisko 100 stacji wspierających inicjatywę od 10:00 do 11:00. 1 października towarzyszyć będą nam m. in. RMF FM, RADIO ZET i 4FUN.TV, a także serwisy streamingowe takie jak Spotify i TIDAL.

Historia Dnia Polskiej Muzyki

Pomysł na akcję, która podkręci rozwój naszej lokalnej sceny muzycznej i podniesie świadomość na jej temat (w tym za granicą, bo w obchodach udział biorą także rozgłośnie spoza kraju!) zrodził się w roku 2019 z inicjatywy założycieli fundacji EMPOWER POLAND. Mimo pandemii, która pokrzyżowała wiele artystycznych planów, ubiegły rok był dla rodzimych brzmień naprawdę dobry – pomysłodawcy wydarzenia podkreślają, że jako Polacy wydaliśmy aż 50% więcej na płyty lokalnych twórców niż w 2020. Współorganizatorem tegorocznej edycji zostało Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, które już po raz drugi wspiera misję fundacji.

Ty też możesz wspierać polskich muzyków – udostępniaj single swoim znajomym, zostawiaj łapki pod postami artystów, tańcz do ulubionych utworów na TikToku, ale przede wszystkim przeżywaj totalnie niezapomniane emocje na koncertach, na których widzimy się już niedługo!