Newsy

Preview

Ed Sheeran wystąpi w Pradze na dwóch koncertach

7 i 8 lipca 2019 na praskim lotnisku Letňany wystąpi Ed Sheeran. Jako support zagrają: James Bay i Zara Larsson. Zostały już tylko bilety na drugi koncert!

Bilety na koncert Eda Sheerana

Ed Sheeran to prawdopodobnie najlepiej sprzedający się artysta na świecie i zdobywca 4 nagród Grammy, 6 statuetek Billboard Music Awards, 5 nagród Brit Awards oraz wielu innych prestiżowych nagród i wyróżnień! Koncerty w Pradze będą jednym z przystanków na jego europejskiej trasie „Divide” 2019. Zanim jednak pojawi się na scenie, publiczność rozgrzeją James Bay i Zara Larsson.

Atrakcyjności praskiemu show z pewnością doda fakt, że najpopularniejszy światowy artysta nie odwiedzi okolicznych krajów, czyli Polski i Słowacji. Ed Sheeran wraca do Czech po czterech latach od swojego koncertu w Tipsport Arena, gdzie wszystkie bilety zostały wyprzedane. Ze względu na duże zainteresowanie również tegorocznymi koncertami, zostały już tylko bilety na drugi koncert, który odbędzie się 8 lipca 2019 roku (link do biletów).

Ed Sheeran wydał swój nagrodzony Grammy trzeci album studyjny „÷” (Divide) w marcu 2017 r. i od tamtej pory dominuje na listach przebojów na całym świecie, a płyta sprzedała się w nakładzie 15,5 mln egzemplarzy. To właśnie z tego albumu pochodzą znane single Eda, takie jak „Shape of You” (trzeci najlepiej sprzedający się singiel wszechczasów w Wielkiej Brytanii i najbardziej streamowany utwór na Spotify), „Castle on the Hill”, „Galway Girl”, „Perfect” i „Happier”. Wraz z poprzednimi albumami „+” (Plus, 2011) i „x” (Multiply, 2014), krążek „÷” (Divide) należy do najbardziej przełomowych albumów w historii muzyki na świecie.

Ed Sheeran otrzymał również nagrodę MBE za swoje muzyczne i charytatywne zasługi pod koniec 2017 roku.

Ed Sheeran - Shape of You (Official Music Video)

Ed Sheeran - Perfect (Official Music Video)

Ed Sheeran - Thinking Out Loud (Official Music Video)