Newsy

IEM Katowice 2023 – StarCraft II ESL Pro Tour Championship

Już 10.02.2023 najlepsi gracze StarCrafta II z całego świata, zmierzą się ze sobą w Katowicach! Tego eventu nie może ominąć żaden fan e-sportu. Uczestnicy będą rywalizować ze sobą o nagrodę w wysokości aż 500 000 dolarów i prestiżowy tytuł Mistrza Świata StarCraft II.

Turniej będzie można oglądać na żywo w trakcie IEM Expo, w dniach 10-12.02.2022. Wydarzenie odbędzie się na dedykowanej scenie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, wyjątkowym postindustrialnym obiekcie, zlokalizowanym w sercu Katowic.

W zawodach udział weźmie 36 mistrzów StarCrafta II, którzy na etapie eliminacji wykazali się ogromną determinacją i pokonali w grze przeciwników z całego świata. Turniej jest organizowany przez  ESL Gaming,  wiodącą platformę dla sportów elektronicznych, której nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi gier. Przygotujcie się na zaciekłą rywalizację i rozgrywkę na mistrzowskim poziomie!

StarCraft II – gra, która zmieniła esport

Już pierwsza część gry StarCraft ujęła serca fanów gier z całego świata i stała się bestsellerem. Ponieważ rozgrywka działa się w czasie rzeczywistym, gracze mogli rywalizować między sobą, w trybie multiplayer. Wydawca gry – Blizzard, umożliwił szeroki wachlarz rozgrywek, od potyczek “każdy na każdego”, przez bitwy drużynowe, po najbardziej kreatywne wariacje. Dzięki temu rywalizacja w StarCrafcie zawsze była różnorodna, a gracze chętnie w niej uczestniczyli.

Gra rozwinęła się do tego stopnia, że zawody postanowiono przenieść na bardziej profesjonalny poziom. Tytuł został prawdziwą ikoną e-sportu, a w 1998r. Blizzard zdecydował się na kontynuację tej bestsellerowej strategii. Na szczęście druga część również spotkała się z uznaniem zawodników, dzięki czemu w dalszym ciągu możemy podziwiać prawdziwych mistrzów akcji!

Na uwagę zasługuje również fakt, że sedno zabawy skupia się przede wszystkim na strategii. Zawodnicy żeby wygrać, muszą korzystać przede wszystkim ze swojego intelektu, kreatywności i znajomości gry. Dzięki temu rozgrywki w StarCrafcie II ogląda się jak dobry serial, można się spodziewać napięcia, zwrotów akcji i naprawdę dużych emocji!

StarCraft II ESL Pro Tour Championship – jak kupić bilety?

Wydarzenie jest biletowane, obowiązuje limit zakupu 4 biletów na osobę. Żeby wziąć udział musisz mieć minimum 16 lat, uczestnicy poniżej 13 r.ż. muszą przebywać pod opieką rodziców a pomiędzy 13-15 r.ż potrzebna jest pisemna zgoda opiekunów. Bilety są imienne i mają formę ticket fast (możesz je wydrukować lub trzymać na telefonie). Dokonanie zmiany danych po zakupie jest możliwe, należy wypełnić formularz na stronie internetowej i uiścić opłatę w wysokości 30 złotych.

Pierwsza pula biletów rozeszła się błyskawicznie.

Obserwuj nas żeby poznać daty kolejnych tur sprzedażowych!