Newsy

Koncert Beyoncé w Polsce 2023

Beyoncé ogłosiła swoją trasę koncertową RENAISSANCE WORLD TOUR, która promuje jej ostatnią płytę. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów, ponieważ na liście krajów, w których zagra piosenkarka, znajduje się także Polska! Koncert odbędzie się w Warszawie na PGE Narodowym 27 czerwca. Bilety dostępne będą tutaj. Sprzedaż ogólna rozpocznie się 7 lutego, więc ustawcie sobie przypomnienia w kalendarzu!

O projekcie Renaissance

W zeszłym roku Beyoncé wydała wyczekiwaną przez wszystkich fanów płytę Renaissance, jest to siódmy album studyjny artystki. Piosenki celebrują klubową kulturę oraz zachęcają do doświadczania radości przez muzykę i taniec. Wokalistka przy pomocy albumu chciała stworzyć bezpieczną, pełną akceptacji przestrzeń, do której fani mogą uciec ze swojej rzeczywistości, żeby odpocząć od stresu i presji.

Tworzenie tego albumu dało mi miejsce do marzenia i ucieczki w trudnym dla świata czasie. Pozwoliło mi poczuć wolność i przygody w czasie, gdy niewiele innego się ruszało. Moim zamiarem było stworzenie bezpiecznego miejsca, miejsca bez osądzania. Miejsca wolnego od perfekcjonizmu i przemyśleń. Miejsca, w którym można krzyczeć, uwolnić się i poczuć wolność”. ~Beyoncé o Renaissance1

Album Beyoncé „Renaissance” z pewnością był jednym z najbardziej wyczekiwanych albumów w 2022 roku. To pierwszy solowy projekt artystki od czasów płyty „Lemonade”, która została wydana 7 lat temu. Po wydaniu inspirującego singla „Break My Soul” i ujawnieniu wyrazistej okładki z Beyoncé dosiadającą dyskotekowej kuli w kształcie konia, fani artystki zyskali pewność, że nie zawiodą się nowym projektem.

Cała płyta jest inspirowana muzyką dance, która ma swoje korzenie w kulturze afroamerykańskiej. Wiele osób związanych z tym gatunkiem muzycznym wyraziło poparcie dla projektu. Amerykańska piosenkarka Crystal Waters, która w latach 90. przyczyniła się do rozpowszechnienia house’u w mainstreamie, wyraziła ekscytację i wdzięczność.2 DJ Ron

Carroll stwierdził, że album „Renaissance” przeciera szlaki, bo ponownie wprowadza muzykę house do radia i zachęca innych muzyków do naśladowania Beyoncé.3

Trasa Beyoncé w 2023 roku

Zapowiedzią najnowszej trasy Beyoncé  RENAISSANCE WORLD TOUR był występ w Dubaju. Artystka pojawi się w wielu krajach, a jej tournée po Europie zamknie koncert w Warszawie. Przypomnijmy, że to już trzeci koncert wokalistki w naszym kraju. Ceny biletów będą znane w dniu sprzedaży, ale przewidujemy ogromne zainteresowanie. Wszystkich fanów zachęcamy do zajęcia miejsc w kolejce we wtorek, 7 lut 2023 o godz.10:00. Ilość wejściówek jest limitowana.


1.  Beyonce Shares A Statement Before The „Renaissance” Release UPROXX. 28 lipca, 2022. Dostęp 2 lutego 2023.

2.  Beyoncé’s new ’90s house sound? Crystal Waters is glad to hear it. The Washington Post. 1 sierpnia 2022. Dostęp 2 lutego 2023.

3.  Yglesias, Ana Monroy (September 1, 2022). Chicago House Icons DJ Lady D & Ron Carroll on Drake, Beyonce & The Responsibility Event Promoters Have Toward the Genre. Billboard. 9 września 2022. Dostęp 2 lutego 2023.