Newsy

Koncertowa wiosna od Live Nation!

Gogol Bordello

Punkowa grupa Gogol Bordello powraca do Polski! Jej najnowsze wydawnictwa to specjalna edycja albumu “Super Taranta!” wydana na 15. rocznicę premiery, a także nowy album “Solidaritine”, gdzie jako zespół powracają do swoich hardcorowych korzeni z powiewem świeżości.

Gościem specjalnym na koncertach Gogol Bordello będzie punkrockowy przedstawiciel polskiej sceny niezależnej – Dezerter. Zespół aktywnie koncertuje nie tylko w Polsce, ale również w wielu krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. Przez lata piosenki Dezertera ukazywały się na wielu składankach w Polsce i na świecie oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów. 

Oba zespoły będziecie mogli usłyszeć w czerwcu, aż na trzech koncertach w Polsce!

fot. materiały prasowe

Macklemore

Zdobywca diamentowych albumów i nagrody GRAMMY® Macklemore wydał trzeci studyjny album “BEN”, wraz z najnowszym singlem „No Bad Days” i towarzyszącym mu teledyskiem, wyreżyserowanym przez jego 7-letnią córkę Sloane.

„Zawsze chciałem zrobić album o nazwie Ben”, dzieli się artysta. „Jest coś w płycie z własnym tytułem. Ma w sobie aurę podglądactwa. Wpuszczam ludzi do środka, ale w sposób, na który wcześniej nie czułem się w 100% komfortowo. Teraz już tak.”

Materiał z nowego albumu, jak i wcześniejsze hity artysty będziecie mogli usłyszeć już 29 kwietnia w warszawskim EXPO XXI.

fot. materiały prasowe

TV Girl

Zespół TV Girl, w którego skład wchodzą Brad Petering, Jason Wyman i Wyatt Harmon, został założony w 2010 roku przez Peteringa, a powstał z połączenia miłości do popowej grupy Spector z rosnącym zainteresowaniem hip-hopem. Od wydania debiutanckiego albumu “French Exit” w 2014 roku grupa zdobyła zarówno uznanie krytyków, jak i sporą rzeszę fanów. Entuzjaści francuskiego popu z lat 60. i kalifornijskiej muzyki soul będą mogli zobaczyć TV Girl w TAURON Arenie Kraków 14 sierpnia.

fot. materiały prasowe

Alexander Stewart

Pochodzący z Toronto Alexander Stewart w imponujący sposób zyskał sobie grono fanów. Idąc śladem takich artystów jak Shawn Mendes i Charlie Puth, zaczął nagrywać covery i publikować je na platformie YouTube. Z czasem artysta stawał się coraz bardziej rozpoznawalny, a jego singiel “Backwards” z 2020 roku odnotował ponad 25 milionów odtworzeń na Spotify i trafił na Canada’s Billboard Top 20. Swoją twórczość określa jako “muzykę dla złamanych serc”.

Artysta zagra w warszawskim klubie Hydrozagadka 18 maja.

fot. materiały prasowe

JPEGMAFIA

JPEGMAFIA to artysta znany z konfrontacyjnego i eksperymentalnego rapu. Wydana niedawno płyta “SCARING THE HOES” to pierwszy album nagrany wspólnie z pochodzącym z Detroit raperem Dannym Brown’em. Album jest kontynuacją wydawnictwa JPEGMAFIA z 2021 roku pod tytułem “LP!” oraz płyty Danny’ego z 2019 roku “uknowhatimsayin¿”.

JPEGMAFIA wystąpi 31 maja w Klubie Progresja w Warszawie.