Newsy

Muzyka symfoniczna – najlepsze koncerty!

Muzyka symfoniczna – najlepsze koncerty!

Koncerty artystów, którzy grają symfoniczne aranżacje znanych zespołów rockowych, są mega popularne. Dzięki nim możemy usłyszeć na żywo kultowe piosenki legendarnych twórców, którzy już nie występują na scenie. Najlepsze orkiestry dbają o każdy szczegół i wiernie naśladują oryginalnych wykonawców. Bilety na ich występy schodzą jak ciepłe bułeczki! To wszystko za sprawą uczucia nostalgii, które chcemy w sobie obudzić.

Koncerty będą się odbywać aż do września 2023 r, w: Rybniku, Wrocławiu, Rzeszowie, Kielcach, Olsztynie, Szczecinie, Katowicach, Żywcu, Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim i Białymstoku. Ich harmonogram sprawdzisz tu.

Do najciekawszych należą:

  • Muzyka zespołu Queen Symfonicznie

Chór i orkiestra Alla Vienna od 6 lat wprawia w osłupienie wszystkich fanów brytyjskiej grupy Queen. Ich dwugodzinne spektakle to niezapomniane show, w trakcie którego perfekcyjnie wykonywane są największe przeboje zespołu. Nie zabraknie tam także utalentowanego solisty, który wcieli się w rolę Freddiego. Dzięki nim poczujemy się niczym na londyńskim stadionie Wembley!

  • Muzyka THE BEATLES symfonicznie

Grupa Alla Vienna, zmotywowana sukcesem projektu Muzyka zespołu Queen Symfonicznie, ruszyła w trasę po Polsce, wcielając się w wielką czwórkę z Liverpoolu. Beatlesi, podobnie jak Queen, zawsze fascynowali muzyków. Na występach możemy więc spodziewać się dużo pasji. Oprócz popularnych kawałków (Hey Jude, Yesterday, Let it Be, All You Need Is Love, Back In The USSR, She Loves You), usłyszymy też mniej znane perełki, które ucieszą prawdziwych fanów zespołu.

  • Scorpion’s Songs Symphonic

Legendarny perkusista Herman Rarebell nie spoczywa na laurach. Ten 70-letni muzyk pragnie odświeżyć pamięć o świetności zespołu Scorpions. Koncert będzie wyjątkowy, ponieważ kawałki zostaną wykonane we współpracy z orkiestrą Hurricane Orchestra. Artyści zdradzają, że tworzenie aranżacji trwało aż 1,5 roku. Pewne jest, że utworom legendarnej grupy znów nadano blask!

  • Muzyka Zespołu Nirvana Symfonicznie

Ponieważ legendarny zespół Nirvana zakończył swoją karierę w 1994 r., wielu z nas nie miało okazji posłuchać hitów Come As You Are czy Smells Like Teen Spirit na żywo. Na szczęście, nic straconego! Pochodzący z Kijowa, rockowy zespół MIKE:TARA, świetnie sobie radzi z naśladowaniem garażowego brzmienia Nirvany. Oczywiście będzie im towarzyszyć także orkiestra symfoniczna, która nadaje utworom powiew świeżości!