Newsy

Najlepsze koncerty w Bydgoszczy

W październiku 2022 r. Bydgoszcz będzie obfitować w ciekawe wydarzenia muzyczne! Tegoroczne koncerty odpowiadają na potrzeby wszystkich słuchaczy, coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy muzyki klasycznej, jazzowej, jak i rockowej.

Poparzeni kawą trzy

Poparzeni Kawą Trzy to wyjątkowy zespół, składający się z dziennikarzy Radia Zet i RMF FM. Obecnie w skład grupy wchodzą Roman Osica (wokal, saksofon), Krzysztof Zasada (wokal, gitara), Marian Hilla (saksofon tenorowy, wokal), Wojciech Jagielski (perkusja), Mariusz Gierszewski (gitara basowa), Piotr Sławiński (trąbka) i Jacek Kret (puzon). Ich muzyka jest dość eklektyczna, grają zarówno utwory rockowe, popowe, jak i ska. Stworzyli hity, takie jak “Byłaś dla mnie wszystkim” czy “Okrutna, zła i podła”. Za teksty piosenek o ironicznym zabarwieniu odpowiedzialny jest polski satyryk Rafał Bryndal. Już 15 października 2022, wystąpią w bydgoskim klubie Kuźnia.

Bilety na wydarzenie kupisz tu.

15.10.2022 / Bydgoszcz, klub Kuźnia

Leszek Możdżer

Leszek Możdżer to pianista, kompozytor i autor muzyki filmowej. Jego produkcje zostały wykorzystane w ok. dwudziestu polskich filmach, ponadto był także odpowiedzialny za oprawę muzyczną wielu spektakli teatralnych, między innymi: Hair (1999, Teatr Muzyczny w Gdyni im. Danuty Baduszkowej), Sen nocy letniej (2007, PWST Kraków), czy One (2008, Teatr im. Aleksandra Fredry Gniezno). Jego działalność artystyczna była wielokrotnie doceniana. W 2011 r.  Zdobył Fryderyka za najlepszą oryginalną ścieżkę dźwiękową, a w 2013 został  odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia na polu kultury.

W Bydgoszczy wystąpi w towarzystwie Patrycji Betley oraz Orkiestry Warszawskiej Opery Kameralnej pod dyrekcją Marcina Sompolińskiego

Muzycy wykonają utwory z płyt Możdżer Danielsson Fresco & Holland Baroque – Just Ignore It, Earth Particles, Siedem miniatur na smyczki i fortepian improwizujący. Bilety na wydarzenie kupisz tu.

12.10.2022 / Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska

fot. cc

Queen Symfonicznie

Utwory legendarnego brytyjskiego zespołu, wykonywane przez chór i orkiestrę Alla Vienna, już od 10 lat zachwycają fanów Queen i nie tylko. Wszystkie wydarzenia z tego cyklu cieszą się niezwykłą popularnością, na ponad 200 dotychczasowych koncertach pojawiło się przeszło 150 000 widzów. Spektakl trwa 2h i podzielony jest na dwie części, w trakcie koncertu wykonywane są najwspanialsze kompozycje, znajdujące się w dorobku artystycznym, zespołu Queen.

Bilety na wydarzenie dostaniesz tu.

08.10.2022 / Bydgoszcz, SISU Arena