Newsy

Najlepsze koncerty w styczniu 2023

Rok 2022 powoli dobiega końca! Setki niezapomnianych wydarzeń, miliony spełnionych marzeń, w 2023 nie zwolnimy tempa. Już pierwszy miesiąc nowego roku będzie obfitował w koncerty, z których będą zadowoleni wszyscy miłośnicy mocnych brzmień. W styczniu otrzymamy możliwość posłuchania oryginalnych zespołów metalowych, rockowych i punkowych z całego świata!

Bilety na wydarzenia kupisz tutaj.

Palaye Royale + Yonaka

21.01.2023, Kraków, Klub Studio

22.01.2023, Warszawa, EXPO XXI

Kanadyjski band Palaye Royale przykuwa wzrok swoimi fantazyjnymi strojami, ale to ich muzyka zaskarbia im fanów. Zespół ujmuje słuchaczy wyjątkowym głosem Remingtona Leitha i emocjonalnymi tekstami o życiowych problemach takich jak zaburzenia psychiczne czy toksyczne związki. Artyści często są porównywani do My Chemical Romance czy New York Dolls. Do Polski zespół przyjedzie ze swoim projektem Fever Dream, który ma budzić nadzieję na nowe, lepsze jutro. Support zagra Yonaka, czyli brytyjska grupa nagrywająca rock alternatywny.

THE AMITY AFFLICTION + FIT FOR A KING +GIDEON +SEEYOUSPACECOWBOY

29.01.2023, Wrocław, Zaklęte Rewiry

Mocne otwarcie roku w stylu metalcore. Australijczycy z The Amity Affliction to jedni z najbardziej charakterystycznych przedstawicieli post-hardcore. Już w tym roku pojawią się we Wrocławiu i to w nie byle jakim towarzystwie! Wraz z nimi na scenie wystąpią aż trzy zespoły, które nie boją się ostrego grania i hałasu na scenie. Trasa koncertowa będzie promować ostatni album “Everyone Loves You… Once You Leave Them”, który pokazuje wrażliwą stronę mrocznych muzyków.

Dream Theater | Top Of The World Tour

29.01.2023, Warszawa, COS Torwar

Dream Theater to prawdziwa ikona metalu progresywnego – przez 40 lat swojej kariery muzycznej zagrali setki koncertów, sprzedali ponad 15 milionów płyt i dwukrotnie zostali nominowani do nagrody GRAMMY. Nigdy nie byli nastawieni na komercyjny sukces, fani pokochali ich takimi jacy są. W ramach wdzięczności zespół zawsze dostarcza dobrą jakość, nie chcą zawieść siebie ani słuchaczy. Muzycy wyznają, że kochają to co robią i nigdy nie czują się zmęczeni czy znużeni. „Podchodzimy do każdego albumu, jakby to był nasz pierwszy” – mówi wokalista zespołu James LaBrie. Trasa będzie promować 15 album studyjny zespołu A View from the Top of the World.

BLACK FLAG

31.01.2023, Warszawa, Proxima

Zespół BLACK FLAG powstał w latach 70-tych, w Kalifornii, która w tamtych czasach była kolebką punk rocka. Buntowniczy, antysystemowy charakter piosenek wpisuje się w gusta fanów z całego świata, również Polaków. BLACK FLAG uznaje się za jedną z pierwszych grup punkowych.