Newsy

POLECAMY – lipcowe koncerty od Live Nation

Sezon wakacyjny w pełni! Jeśli jeszcze nie macie planów na najbliższe tygodnie lipca, sprawdźcie nasze muzyczne propozycje!

Robert Plant i Alison Krauss

Robert Plant & Alison Krauss ogłaszają pierwszą od dwunastu lat trasę koncertową!

KONCERT W POLSCE18.07.2022 – SOPOT– Opera Leśna

Robert Plant i Alison Krauss prezentują światu swoje dzieło zatytułowane „Raise The Roof”. Długo oczekiwany następca epickiego albumu „Raising Sand” z 2007 roku. Nagrania w Sound Emporium Studio w Nashville rozpoczęły się pod koniec 2019 roku i zostały ukończone na kilka tygodni przed całkowitym lockdownem. Podobnie jak „Raising Sand”, płytę wyprodukował T Bone Burnett.

Materiał zawiera energetyczną mieszankę wczesnego bluesa, country, folk-rocka i zapomnianej muzyki soul napisanej zarówno przez legendy, jak i cichych bohaterów, takich jak: Merle Haggard, Allen Toussaint, The Everly Brothers, Anne Briggs, Geeshie Wiley, Bert Jansch, Ola Belle Reed czy Brenda Burns. Wszystko nagrane jest w aranżacjach jeszcze bardziej sugestywnych i hipnotycznych niż te znane z „Raising Sand”. Z tej okazji duet ogłosił pierwszą od dwunastu lat trasę koncertową.

Artyści będą prezentować nowe utwory podczas międzynarodowej trasy, składającej się głównie z koncertów plenerowych. Trasa będzie przebiegała od nowojorskiego Forest Hills Stadium, przez londyński Hyde Park, po wspaniałą berlińską Cytadelę Spandau, a także Operę Leśną w Sopocie.

Bilety na LiveNation.pl/ Ticketmaster.pl

Iron Maiden

Iron Maiden: Legacy Of The Beast Tour

KONCERT W POLSCE 24.07.2022 PGE Narodowy | Warszawa

Iron Maiden to instytucja, która od 44 lat uosabia ducha nieustraszonej niezależności twórczej oraz dzikiego oddania swoim fanom. W związku z obecną trasą koncertową Legacy Of The Beast, podczas której zespół gra dla blisko dwóch milionów fanów Iron Maiden nie wykazuje jeszcze żadnych oznak spowolnienia, zbierając jednogłośnie pochlebne recenzje. Założona przez basistę Steve’a Harrisa w połowie lat 70-tych, Iron Maiden była już mocno zakorzeniona jako najjaśniejsza nadzieja heavy metalu, by zaraz potem w 1982 roku szturmować świat swoim trzecim albumem (pierwszym z wokalistą Brucem Dickinsonem) The Number Of The Beast. Rozpoczęło to dekadę klasycznych wydawnictw i dogged touring, które uosabiały bezlitosne, bezkompromisowe oraz niezachwiane zaangażowanie, z którego są teraz tak dobrze znani.

Ta wspaniała dekada przyniosła siedem nowych albumów studyjnych, jeden album na żywo, siedem World Tours, a także stworzenie Eddiego – jednego z najbardziej ikonicznych i rozpoznawalnych maskotek naszego wieku, który jest wizytówką najbardziej zagorzałych fanów na całym świecie. Z ponad 90 milionami sprzedanych albumów, ponad 2000 występów na żywo w 63* krajach, dziesiątkami milionów fanów i 16 studyjnymi albumami o nieskazitelnej jakości i mocy do ich nazwy, Iron Maiden z dumą zasłużyli sobie na status jednego z najbardziej wpływowych i szanowanych zespołów rockowych wszech czasów.

Bilety na LiveNation.pl/ Ticketmaster.pl