Newsy

PONO wraca na scenę! Raper zagra w Warszawie, Lublinie, Gdańsku i Toruniu

Po wieloletniej przerwie warszawski raper Rafał Poniedzielski, znany jako Pono wraca na scenę. Jesienią będziemy mogli usłyszeć artystę w Warszawie, Lublinie, Gdańsku i Toruniu.

W tym roku ukazał się piąty solowy krążek warszawskiego rapera, który powrócił jako SynAlkaPono z materiałem, nad którym pracował przez ostatnie lata. Nowy album „Pondemia” to przede wszystkim szczery przekaz, do którego artysta zdążył już przyzwyczaić swoich fanów, jednak zaskoczeniem dla wielu była różnorodność brzmień płynąca z połączenia klasyki z nowoczesnością. Na płycie gościnnie wystąpili m.in. Sokół, Ero, Hazzidy, Fu, Sztoss, Kabe i K-Leah oraz topowi polscy producenci m.in. Steez83, DJ B i The Returners.

Premierze albumu, która odbyła się 23 czerwca, towarzyszyło historyczne wydarzenie. Wszyscy, którzy zakupili wydawnictwo w przedsprzedaży, otrzymali od Pono tytułowy singiel „Pondemia” w postaci limitowanych tokenów NFT.

Warto wiedzieć, że Rafał Poniedzielski jest pierwszym w historii profesjonalnym artystą
w Polsce i na świecie dystrybuującym muzykę w 100% na blockchainie, a powstała z jego inicjatywy niezależna wytwórnia ESAPE jako jedyna w Europie ma receptę na skalowalną dystrybucję treści w postaci tokenów NFT.

29 października Pono wystąpi w klubie Akwarium w Warszawie. Artysta zagra kawałki
z najnowszego albumu, ale nie zabraknie też starszych tracków takich jak m.in. „Nieśmiertelna nawijka ZIP Składowa”. Support na koncercie w tym mieście zagra wokalista Sztoss oraz raperka Maggy Moroz. Fani reprezentanta Zip Składu oprócz samego Pono na scenie w Akwarium usłyszą także Sokoła, Hazzidy’ego i K-Leah.

Mamy też ważną informację dla raperów z całej Polski, którzy chcieliby jeszcze tej jesieni stanąć z Rafałem Poniedzielskim na jednej scenie. ESAPE poinformowało o trwającym konkursie na support przed koncertami Pono w Lublinie (5 listopada | Dom Kultury), Gdańsku (11 listopada | Klub Ziemia) i Toruniu (19 listopada | NRD). Po szczegóły odsyłamy na profile artysty i wytwórni w mediach społecznościowych.

Nadchodzące koncerty:
29 października 2021 – Akwarium, Warszawa
5 listopada 2021 – Dom Kultury, Lublin
11 listopada 2021 – Klub Ziemia, Gdańsk
19 listopada 2021 – NRD, Toruń

Bilety na wszystkie koncerty Pono dostępne na ticketmaster.pl.