Newsy

Poznaj wschodzących artystów od Live Nation

oceanfromtheblue

oceanfromtheblue (Kang Juwon) to południowokoreański piosenkarz współpracujący z wytwórnią Nostalgia Music. Ten rezydujący w Seulu artysta jest znany ze swojego estetycznego głosu i słodkich tekstów, które wkomponowują się w łatwe do odsłuchu melodie. Wokalista bawi się gatunkami R&B, soulu i indie, łącząc je z rapem czy hip-hopem. Po zbudowaniu swojej grupy fanów, co nastąpiło jeszcze w trakcie jego pobytu na uniwersytecie, oficjalnie zadebiutował 12 marca 2018 roku z EP-ką zatytułowaną „Luv-fi”. Jego twórczość uchwyca głęboką melancholię i słodko-gorzkie romanse… mają moc poruszenia każdej duszy.

fot. materiały prasowe

Sophie and The Giant

Sophie and the Giants to brytyjski zespół indie-popowy z Sheffield w Anglii. Skład grupy tworzą wokalistka Sophie Scott, basista Toby Holmes, gitarzysta Chris Hill i perkusista Bailey Stapledon. Sophie and the Giants zdobyli popularność dzięki pełnemu energii indie-popowemu brzmieniu, łączącemu elementy popu, rocka i muzyki elektronicznej. Zespół ma na swoim koncie wiele chwytliwych singli, takich jak: „The Light”, „Waste My Air” i „Space Girl” oraz EP-kę „Adolescence” z 2018 roku. Ich współpraca z Purple Disco Machine przy utworze „Hypnotized” z 2020 roku, stała się globalnym hitem, osiągając 425 milionów streamów.

fot. materiały prasowe

Paris Paloma

Brytyjska piosenkarka i autorka tekstów, Paris Paloma, z wielkim wyczuciem oddaje w swoich piosenkach istotę kobiecości podkreślając emocje pełne żalu oraz miłości. Jej sztuka słów przypomina poezję, czerpiąc inspirację z postaci mitycznych, historii sztuki i epoki romantyzmu. Łącząc wpływy dark popu, folku i indie, tworzy hipnotyzującą kolekcję utworów. Singiel „Labour” zawładnął światem i teraz jest opisywany jako hymn, który porusza kwestie nierówności płci w strukturach społecznych.

fot. materiały prasowe

JAWNY

JAWNY to pseudonim artystyczny utalentowanego amerykańskiego wokalisty, tekściarza i producenta muzycznego, znanego wcześniej jako Johnny Utah. Jego pasja do muzyki zaczęła się w wieku 6 lat, kiedy pierwszy raz sięgnął po gitarę. Obecnie tworzy muzykę indie-pop oraz bardzo popularną w ostatnich latach lo-fi. Otrzymał uznanie po wydaniu swojego singla „Honeypie” w 2019 roku i został podpisany przez wytwórnię Interscope Records w styczniu 2020 roku. Piosenka ta została później umieszczona na listach odtwarzania „Fresh Finds” i „Ultimate Indie” na Spotify. Ta ekspozycja spowodowała, że utwór zdobył miliony streamów na tej platformie.

fot. materiały prasowe

Alle Farben

Alle Farben (Frans Zimmer) to niemiecki DJ i producent muzyczny, wychowany i obecnie rezydujący w berlińskim Kreuzbergu – dzielnicy artystycznej znanej ze swojego ekscentryzmu. Fascynacja sztuką, szczególnie tą autorstwa Friedensreicha Hundertwassera, zainspirowała jego pseudonim artystyczny, który początkowo brzmiał ‘Hundert Farben’ (‘sto kolorów’), potem jednak zmienił się na ‘Alle Farben’ (‘wszystkie kolory’). Jego barwna twórczość skupia się na gatunku deep house, któremu towarzyszy słynne berlińskie techno i electro house. Oprócz swoich własnych singli, takich jak: „Bad Ideas” czy „Fading” – nagradzanych kolejno złotą i podwójnie platynową płytą – jest również znany z remiksów utworów innych wykonawców.