Newsy

🌈Pride Month 2023! Świętuj z Ticketmaster!

W czerwcu ponownie obchodzimy Pride Month w Ticketmaster. Jak co roku, jest to czas celebrowania wolności, równości i tolerancji, ale i czas dobrej zabawy. W tym okresie Ticketmaster szczególnie wspiera społeczności LGBTQIA+. Wierzymy, że naszym zadaniem jest codzienna praca nad tworzeniem środowiska przyjaznego i otwartego, w którym ludzie czują się akceptowani i równi sobie.

Historia Pride Month 📖

Pride obchodzony jest co roku w czerwcu od 1969 roku pierwotnie sięgając do zamieszek w Stonewall i od tego czasu jest symbolem społeczności LGBTQIA+. W Polsce obchody Pride Month zaczęto organizować dopiero w połowe lat 90’ XX wieku. Od 2005 roku ulicami Warszawy przechodzić zaczęły Parady Równości – największe tego typu wydarzenia kraju, rokrocznie przyciągające tysiące uczestników. Celem tych działań, oprócz świętowania dumy jest zwiększanie świadomości praw osób LGBTQIA+. W tym roku Parada Równości odbyła się 17 czerwca w Warszawie, w której wzięło udział przeszło ok. 80 tysięcy osób.

Pride Month w Ticketmaster ✨

Tegoroczny #PrideMonth wypełniony jest różnymi wydarzeniami oraz kampaniami, które opowiadają się za równością i akceptacją wszystkich ludzi.

W Ticketmaster pragniemy, aby ruch  LGBTQIA+ miał wsparcie na całym świecie i lokalnie w Polsce nie tylko w czerwcu, ale również poza nim. Wraz z wieloma naszymi wspaniałymi artystami, którzy są częścią społeczności LGBTQIA+ lub wspierają ich jako sojusznicy, opowiadamy się za równością, akceptacją, samorealizacją i przeciwdziałaniem dyskryminacji.

Z czystym przekonaniem chcemy stworzyć „bezpieczną przestrzeń” dla wszystkich członków społeczności Queer na naszych wydarzeniach i koncertach, gdzie mogą być tym, kim są. Razem z naszymi artystami mamy przed sobą pasję do celebrowania muzyki – bez nienawiści i oceniania.