Newsy

RANDAN MUSIC PREZENTUJE KONCERTY NA ROK 2024!

Już w tym roku w różnych zakątkach Polski będzie można usłyszeć wiele gatunków muzycznych od jazzu, po muzykę świata, elektronikę, czy alternatywę. Na żywo wystąpią wielcy artyści zarówno polscy, jak i zagraniczni, m.in. Michał Urbaniak, Jan Garbarek, Nils Petter Molvær, Fantastic Negrito i wielu innych!

Kup bilety na wydarzenia od Randan Music!

Zespół Voo Voo z przekrojowym programem pt. „Nabroiło się”!

21 kwietnia 2021 ukazała się jubileuszowa kompilacja pt. „Nabroiło się (1986-2021)”, zawierająca autorski wybór 35. utworów zespołu. Płyta doskonale oddaje fenomen Voo Voo. Twórczość grupy i jej lidera Wojciecha Waglewskiego wciąż ewoluuje, zmienia swój charakter, nieustannie zaskakując fanów. Na swoim koncie mają niezliczoną ilość koncertów, ponad 40 albumów oraz współpracę z artystami światowego formatu.

15. Nabroiło się - Voo Voo (Nabroiło się 1986-2021)

W przypadku koncertów Voo Voo można spodziewać się wielu improwizacji i zaskakujących wersji znanych utworów. Nie ma dwóch takich samych koncertów Voo Voo, a każdy pozostawia słuchaczy w zachwycie.

Voo Voo gra Nabroiło się

Kup bilety

Niezwykły duet Matylda / Łukasiewicz już w kwietniu zaprezentują swój nadchodzący album na żywo!

Od wspólnych początków w 2022 przy projekcie „Rzeczy ostatnie” zespołu Polskie Znaki, ten duet nieustannie zachwyca nas swoją twórczością, w którym Matylda Damięcka śpiewa i odpowiada za oprawę wizualną projektu, a Radek Łukasiewicz za produkcję. Ich debiutancki singiel „Matka” odbił się szerokim echem wśród polskiej publiczności i uzyskał już przeszło milion odsłuchań na platformach streamingowych. Teraz szykują się do premiery swojego najnowszego albumu na przełomie 2023/2024.

Matylda / Łukasiewicz

Kup bilety

Carbon Based Lifeforms – Live In Concert

Carbon Based Lifeforms to szwedzki zespół muzyczny, grający muzykę z pogranicza ambient, acid i techno. Zespół został założony przez Johannesa Hedberga i Daniela Vadestrida w 1996 roku, którzy poznali się mając po 15 lat i, co zadziwiające, pracują ze sobą już ponad 25 lat. Na swoim koncie mają 12 albumów, z czego ostatni z nich został wydany w czerwcu zeszłego roku. W 2012 roku napisali również ścieżkę dźwiękową do niezależnie wyprodukowanego filmu „The Mansion” oraz tematu przewodniego do „Green Land” zespołu Wanderword w 2018 roku.

Carbon Based Lifeforms

Kup bilety

Michał Urbaniak i jego projekt „Organator”!

Michał Urbaniak - "Organator" - XXVI Festiwal Jazz na Starówce

Michał Urbaniak to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie jazzu. Międzynarodowej sławy skrzypek, saksofonista, kompozytor, aranżer, odkrywca młodych talentów, „obywatel świata”. Jeden z pionierów Fusion i hip-hop jazzu.

ORGANATOR to ulubiony ostatnio projekt Urbaniaka, czyli koncert rytmicznego jazzu nawiązujący do jego korzeni. W roli głównej – Organy Hammonda, których brzmienie od zawsze kocha Urbaniak i tym samym składa hołd pamięci swojego przyjaciela Wojtka Karolaka. Obok Michała, grającego na saksofonie altowym i tenorowym wystąpią: Frank Parker na perkusji, Gabriel Niedziela na gitarze, Kajetan Galas na Organach Hammonda i Piotr Wojtasik na trąbce.

Michał Urbaniak – Organator

Kup bilety

Nils Petter Molvær zagra w całości swój legendarny album “Khmer”!

Nils Petter Molvaer - Khmer

Muzyk w swojej twórczości łączy muzykę elektryczną i akustyczną w fascynującej improwizacji. Wydany w 1998 roku debiutancki solowy album “Khmer” to wizjonerskie i przełomowe dzieło, jednak nie ułatwia ostatecznej charakterystyki trębacza. Sam Molvær nie widzi sprzeczności w swoich różnorodnych przedsięwzięciach, podkreślając, że interesuje go improwizacja we wszystkich jej odsłonach.

Nie dorastałem grając standardy jazzowe. Zacząłem od elektrycznego Milesa Davisa, gdy miałem 16 lat, i dorastałem wraz z rozwojem Milesa, złożonego od Bitches Brew po Agharta. Nadal to wszystko kocham. Według mnie Khmer jest w pewnym sensie nadal powiązany z tą częścią „tradycji”, jeśli można to tak nazwać, podobnie jak większość muzyki, której słucham przez ostatnią dekadę.”

Nils Petter Molvær

Nils Petter Molvaer & KHMER

Kup bilety

Zanurz się w świecie jazzu z Janem Garbarkiem!

Jan Garbarek, wybitny saksofonista tenorowy i sopranowy, kompozytor, lider, artysta, który stworzył podwaliny pod estetykę nazywaną dziś jazzem europejskim zachwyca słuchaczy na całym świecie. Jego unikalna muzyka, będąca mieszanką norweskiego folkloru, nowoczesnego jazzu i muzyki klasycznej, zaprasza w podróż przez bogactwo dźwięków. Garbarek, będący jednym z twórców „ECM sound”, nieustannie odkrywa nowe muzyczne terytoria, zachowując przy tym niepowtarzalny styl.

Jan Garbarek Group feat. Trilok Gurtu

Kup bilety

Sensacja bluesa i zdobywca kilku nagród GRAMMY, Fantastic Negrito powraca do Polski!

Historia miłosna połączona z trzeźwym spojrzeniem na historię – niezwykły nowy album Fantastic Negrito „White Jesus Black Problems” to ekscytująca oda do potęgi rodziny i siły wspólnego człowieczeństwa. Album jest odważną analizą i prowokuje do myślenia nad zjawiskami rasizmu, kapitalizmu i wolności. Chociaż każdy utwór mógłby z łatwością istnieć osobno, to dopiero całościowe ujęcie albumu pozwala w pełni doznać niezwykłej emocjonalności zawartej w tej muzyce. Za piosenkę „„Oh Betty” z tego albumu otrzymał czwartą nominację do nagrody Grammy w kategorii Best American Roots Performance.

https://open.spotify.com/album/4C87UAmhJ3nhATyp9nCI4i

Już 26 lipca Fantastic Negrito zaprezentuje swój nowy album na koncercie w Warszawie!

Ibrahim Maalouf powraca z nowym i wysoce innowacyjnym projektem muzycznym – T.O.M.A!

IBRAHIM MAALOUF - Trumpets of Michel Ange - TEASER

Po 17 albumach i prestiżowej nominacji do nagród GRAMMY® Ibrahim Maalouf powraca z nowym i wysoce innowacyjnym projektem muzycznym. T.O.M.A, czyli „Trumpets of Michel Ange”, to wspaniała przygoda, która przenosi nas do świata, w którym folklor i nowoczesność stają się jednym. Dzięki “T.O.M.A” Ibrahim kładzie kamień milowy pod ambitny projekt życiowy, łączący lutnictwo, francuską wyjątkowość kulturową, naukę, albumy i występy na żywo.

Ibrahim Maalouf & The Trumpets of Michel Ange

Kup bilety!