Newsy

Śląska Jesień Gitarowa 2022

XVIII Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Gitarowy im. Jana Edmunda Jurkowskiego „Śląska Jesień Gitarowa” 2022.

XVIII Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Gitarowy im. J.E. Jurkowskiego „Śląska Jesień Gitarowa” w Tychach zagości w dniach 25-30 października bieżącego roku. Festiwal rozpoczął 23 września koncert w Filharmonii Śląskiej w Katowicach, a wydarzenia festiwalowe będą odbywały się w obu miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

W ciągu 8 festiwalowych dni usłyszymy 161 artystów z całego świata – solistów, zespoły kameralne, 5 polskich orkiestr i gwiazdy światowego formatu. To m.in. Adam del Monte, Enrike Solinís, Erlendis Quartet, Yamandu Costa (laureat Latin Grammy Awards 2021) czy nominowany do Grammy Awards 2022 Mak Grgić.

W ramach aż 18 wydarzeń festiwalowych oprócz udziału w koncertach można będzie śledzić zmagania uczestników międzynarodowego konkursu gitarowego, obejrzeć wystawę fotografii czy pośmiać się na wieczorze kabaretowym, gitarzyści docenią z pewnością wykłady, prezentacje i lekcje mistrzowskie. Koncerty główne są biletowane, na części wydarzeń wstęp jest wolny (bezpłatne wejściówki do odbioru u Partnerów Festiwalu).

Daty: 23-30 października 2022

Szczegółowy program i aktualności dostępne są na stronach:

www.guitar.tychy.pl

www.facebook.com/silesianguitarautumn