Newsy

Wage War w Polsce!

Wage War to pochodzący z Florydy zespół metalcore. Obecnie należą do niego: główny wokalista Briton Bond, gitarzysta Seth Blake, gitarzysta rytmiczny i wokalista Cody Quistad, basista Chris Gaylord i perkusista Stephen Kluesener. Od 2015 r. związani są z niezależną, kalifornijską wytwórnią płytową Fearless Records, w której wydali 4 albumy studyjne. Już 28 września 2022 r. wystąpią w warszawskim klubie Hybrydy. Bilety na wydarzenie kupisz tutaj.

Historia zespołu

Pierwotna wersja zespołu powstała w 2010 r., w mieście Ocala, na Florydzie. Nosili wtedy nazwę Empires. Ówczesny skład grupy nie różnił się zbytnio od obecnego; zamiast Gaylorda na basie grał wtedy Jordan Pierce, a perkusistą był David Rau, który opuścił zespół by móc skupić się na nauczaniu (aktualnie pracuje jako nauczyciel w West Port High School, w rodzinnym mieście).

Ich pierwszy samodzielnie wydany EP, The fall of kings, ukazał się w 2011 r. 4 lata później podpisali kontrakt z wytwórnią i zaczęli wydawać profesjonalne albumy studyjne. Debiutancki Blueprints ukazał się 27 listopada 2015 i  zaskarbił grupie wielu fanów. Znajdujące się na płycie single Alive i The River zdobyły łącznie aż 12 milionów odtworzeń na platformie Spotify.

Drugi album Deadweight został wydany 4 sierpnia 2017 i umocnił pozycję zespołu na rynku muzycznym, w przeciągu 2 lat od wydania zdobył aż 50 milionów odtworzeń na Spotify, a także zebrał mnóstwo pozytywnych recenzji, min. od MetalInjection, New Noise, Metal Hammer i Rock Sound, które określały go mianem nieustającej, rozwijającej się gatunkowo uczty. Najpopularniejszym singlem na płycie był The Stitch, który został odsłuchany na Spotify ponad 12 milionów razy.