Newsy

Wywiad z Wiktorem Dydułą

Wiktor Dyduła to młody i niezwykle utalentowany wokalista, który zachwycił Polaków swoją drogą do finału w jednym ze znanych polskich programów rozrywkowych. Repertuar, który prezentuje swojej publiczności, składa się z autorskich kompozycji, które w tym roku zostały zebrane i zaprezentowane w debiutanckim krążku artysty – „Pal Licho!”. 

Na krążku znalazły się single „Ćwierć wieku”, „Koło Fortuny”, tytułowe „Pal Licho!”, „Adios” czy pokryty złotem singiel „Dobrze wiesz, że tęsknię”.

Pytania

Skąd czerpiesz inspiracje do swoich kompozycji?

W.D: Zewsząd! Z otaczającej mnie rzeczywistości, z problemów moich i ludzi którzy mnie otaczają, z przyrody, z muzyki na którą trafiam losowo jeżdżąc samochodem.

Skąd pomysł na tak oryginalny tytuł albumu?

W.D: Może nie jest to najpopularniejsze wyrażenie wśród młodych ludzi, ale go często używam i myślę, że od jakiegoś czasu opisuje trenowane przeze mnie nastawienie do tego czego już doświadczyłem lub doświadczam. Nie ma co się przywiązywać za bardzo do tego co nie wychodzi jak również do sukcesu.

Jak się czujesz wychodząc na scenę?

W.D: To jest mój ulubiony aspekt bycia artystą. Jestem zbiorem różnych emocji, które razem tworzą jakąś ciekawą fuzję i chaos, które lubię przekazywać ludziom na koncertach. 

Masz jakieś oczekiwania względem swojej trasy?/Stresujesz się swoją pierwszą trasą?

W.D: Chciałbym, żeby wszyscy który przyjdą na nasze koncerty po prostu spędzili z nami super czas i wyszli z klubów z uśmiechem na twarzy! Wiadomo stres jest, ale znika jak tylko wchodzę na scenę i dostaję strzał energii od publiczności. Wtedy czuję, że po prostu jestem we właściwym miejscu!

Czy na trasie możemy spodziewać się jakichś gości?

W.D: Tak! Będą cudowni artyści. Między innymi: Natalia Grosiak, Bovska, Mery Spolsky, Dawid Tyszkowski, Wiktor Waligóra, Piotr Odoszewski!

Możesz nam zdradzić swoje jedno artystyczne marzenie?

W.D: Moim marzeniem jest zagranie koncertu zagranicą dla polonii!

Masz wiadomość dla swoich fanów przed rozpoczęciem trasy?

W.D: Kochani! Zapraszam na naszą trasę. Będziemy się razem super bawić i zadbam o to żebyście poczuli się jak u mnie w mieszkaniu na domówce!