Newsy

Zucchero w Polsce!

Adelmo Fornaciari, znany pod pseudonimem Zucchero to człowiek wszechstronnie utalentowany. Przy jego utworach ludzie na całym świecie bawili się i smucili! W swoim życiu zajmował się nie tylko pisaniem tekstów i śpiewaniem, ale także…leczeniem zwierząt. Piosenkarz studiował przez chwilę weterynarię, jednak zrezygnował z edukacji i skupił się na karierze muzycznej. Już 13.07.2022 będziemy mogli posłuchać piosenek artysty na żywo, w TAURON Arena Kraków.

Bilety dostępne tutaj.

Dyskografia Zucchero

W 1983 roku wydał swój debiutancki album „Un po’ di Zucchero”.Tytuł w wolnym tłumaczeniu oznacza szczypta cukru, ale utwory znajdujące się na albumie były dość melancholijne.

Niestety świat nie dowiedział o geniuszu włoskiego śpiewaka od razu. Na szczęście Zucchero nie zraził się i co roku wydawał nowy album.

Czwarta płyta „Blue’s” z 1987 roku zachwyciła cały świat. Ciężko oprzeć się klimatycznym piosenkom, szczególnie kiedy są śpiewane w tak pięknym i dźwięcznym języku jak włoski. Album został najlepiej sprzedającą się włoską płytą na rynku międzynarodowym. Swój rekord ponownie pobił sam Zucchero z wydanym dwa lata później projektem Oro Incenso & Birra.

W styczniu 1990 roku, w sprzedaży znalazła się składanka z najlepszymi przebojami…ale śpiewanymi po angielsku. Dzięki temu fani mogli zrozumieć o czym tak naprawdę opowiada ich ulubiony piosenkarz w swoich utworach.

Baila morena i pozostałe single Zucchero

Zucchero to nie tylko melancholijne bluesowe piosenki, ale także utwory o rockowym, skocznym klimacie. Przy jego piosence Baila Morena bawili się wszyscy w latach dwutysięcznych. Tytułowy wers oznacza “Tańcz, brunetko!”. Album Shake, na którym znalazł się utwór, sprzedał się w Europie w nakładzie 1 mln sztuk, tym samym pokrywając się platyną.

Pozostałe single Zucchero, które odniosły sukces to:

  • Senzo una donna

Utwór nagrany w duecie z Paulem Youngiem. Tytuł piosenki znaczy “bez kobiety”, a sam utwór opowiada o samotności i rezygnacji z romansów w obawie przed zranieniem. W serwisie Youtube teledysk nagrany do utworu zdobył aż 22 miliony wyświetleń od użytkowników z całego świata. Dodatkowo piosenka znalazła się na 1. miejscu notowania European Hot 100 Singles.

  • Diamante

Ten singiel z kultowej płyty Oro incenso e birra okrył się złotem w trzech krajach: Włoszech, Francji i Szwecji. Tekst piosenki jest naprawdę wzruszający, Diamante to imię babci Zucchero. Piosenkarz opowiada historię miłosną swoich dziadków żyjących w powojennnych Włoszech. To piękny i osobisty utwór.