Muzyka

Preview

Metallica: WorldWired Tour w Polsce!

Metallica ogłosiła dziś europejską część trasy WorldWired propomującej ich nowy album Hardwired… To Self-Destruct. Trasa rozpocznie się dwoma koncertami w Amsterdamie w Ziggo Dome 4 i 6 września. Supportem będzie norweski zespół Kvelertak.

KUP BILETY NA WWW.TICKETMASTER.PL

Metallica
28 kwietnia – TAURON Arena Kraków

 

Metallikę założyli w 1981 roku perkusista Lars Ulrich i gitarzysta/wokalista Jamesa Hetfield. Z czasem zespół okazał się komercyjnym sukcesem i urósł do rangi jednego z najbardziej wpływowych zespołów rockowych w historii, ze 110 milionami sprzedanych albumów na całym świecie i dając koncerty na dosłownie wszystkich siedmiu kontynentach. Zdobyli kilka multi platynowych albumów, wliczając w to Metallikę z 1991 roku (znaną jako The Black Album) sprzedaną w niemalże 17 milionach kopii w samych Stanach Zjednoczonych, czyniąc go najlepiej sprzedającym się albumem w historii Soundscan. Metallica zdobyła również liczne nagrody, wliczając w to 9 statuetek Grammy, dwie American Music Awards i kilka MTV Video Music Awards. Zespół został też wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame and Museum in 2009. W grudniu 2013 roku Metallica przeszła do historii podczas koncertu który odbył się na Antarktydzie, uzyskując tym samym tytuł pierwszego zespołu, który zagrał koncerty na wszystkich siedmiu kontynentach w ciągu jednego roku i zapewniając sobie wpis do Księgi Rekordów Guinnessa.

Album Hardwired…To Self-Destruct miał premierę 18 listopada 2016 roku i wyszedł nakładem wytwórni założonej przez Metallikę, Blackened Recordings. Zadebiutował na 1 miejscu na całym świecie, sprzedając prawie 800 tysięcy kopii w pierwszym tygodniu sprzedaży. Producentami albumu są Greg Fidelman, James Hetfield i Lars Ulrich. Można go zakupić w różnych wariantach za pośrednictwem www.metallica.com. Pochwały dla Hardwired…To Self-Destruct pojawiły się m.in. w: The New York Times:

„Metallica weszła w dorosłość, odzyskując siłę swojej muzyki przy jednoczesnej rezygnacji z typowego wizerunku hard-rockowego zespołu: młodego, szybkiego i poza kontrolą;” Decibel: „Metallica na swoim nowym albumie Hardwired…To Self-Destruct znalazła złoty środek pomiędzy swoim dziedzictwem i długowiecznością;”

Bilety na ten koncert są spersonalizowane. Oznacza to, że podczas składania zamówienia należy obowiązkowo podać imię i nazwisko każdego uczestnika. Na to wydarzenie obowiązuje limit 4 biletów na klienta co oznacza, że jedna osoba może kupić wyłącznie nie więcej niż 4 bilety (w jednym zamówieniu, lub w większej ilości zamówień).

 

Metallica: WorldWired Tour w Polsce!