Newsy

Documenta fifteen w Kassel

Documenta jest jedną z najważniejszych wystaw sztuki współczesnej i odbędzie się już od 18 czerwca do 25 września w Kassel. Tutaj zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje.

Documenta od ponad 60 lat jest jedną z najbardziej uznanych wystaw międzynarodowej sztuki współczesnejZałożona w 1955 roku przez zespół kierowany przez malarza, projektanta i profesora Akademii Arnolda Bode, documenta odbywa się w Kassel co pięć lat od lat 70. XX wieku pod zmieniającym się kierunkiem artystycznym.

Co musisz wiedzieć o ruangrupa i lumbung?

Documenta fifteen jest pod kierownictwem artystycznego kolektywu ruangrupa z Dżakarty. Centralna idea Documenta fifteen: zrównoważona zbiorowość. Opiera się na wartościach i ideach „lumbung”.

ruangrupa, 2019, Ajeng Nurul Aini, Farid Rakun, Iswanto Hartono, Mirwan Andan, Indra Ameng, Ade Darmawan, Daniella Fitria Praptono, Julia Sarisetiati, Reza Afisina, Zdjęcie: Gudskul / Jin Panji

Jako model artystyczny i ekonomiczny „lumbung” (indonezyjski termin oznaczający komunalną stodołę ryżową) opiera się na zasadach takich jak zbiorowość, budowanie zasobów komunalnych i sprawiedliwa dystrybucja i jest realizowany we wszystkich obszarach współpracy i projektowania wystaw. Documenta 15 oferuje zatem niezrównane wydarzenie kulturalne i realizuje holistyczny cel zrównoważonego rozwoju, który uwzględnia aspekty ekologiczne, ekonomiczne, społeczne i kulturowe oraz stawia na pierwszym planie wspólne doświadczenie.

„Chcemy stworzyć globalnie zorientowaną, współpracującą i interdyscyplinarną platformę sztuki i kultury, która pozostanie skuteczna po 100 dniach documenta piętnaście. Nasze kuratorskie podejście ma na celu inny, zorientowany na społeczność model wykorzystania zasobów – ekonomicznie, ale także pod względem pomysłów, wiedzy, programów i innowacji”.

Ruangrupa

Documenta fifteen – Wszystkie informacje i bilety

Documenta fifteen odbędzie się w Kassel od 18 czerwca do 25 września 2022 roku . 

„Muzeum 100 Dni”, jak nazywa się dokument, przyciąga w równym stopniu niemiecką i międzynarodową publiczność i jest bardzo popularne wśród gości z sąsiednich krajów europejskich i USA, ale także z Azji. W nadchodzącym Documenta 15 kuratorem będzie dżakarski kolektyw artystyczny ruangrupa.

Możesz teraz zamówić swoje bilety przez Ticketmaster w oficjalnym sklepie z biletami documenta. 

Możesz wybierać spośród różnych biletów:

  • Bilet dzienny 27 euro / ulgowy 19 euro *: Z tym biletem otrzymujesz wstęp w dowolnie wybrany dzień. Uprawnia do korzystania z komunikacji miejskiej w strefie taryfowej KasselPlus.
  • Bilet 2-dniowy 45 euro / ulgowy 32 euro* : Z tym biletem masz wstęp na dwa kolejne dni, przy czym pierwszy dzień można wybrać dowolnie. Uprawnia do korzystania z komunikacji miejskiej w strefie taryfowej KasselPlus.
  • Bilet długookresowy 125 euro / ulgowy 100 euro *: Z tym biletem masz wstęp na cały okres trwania wystawy.
  • Bilet rodzinny 60 euro : W ramach tego biletu w dowolnie wybrany dzień wstęp mają dwie osoby dorosłe i maksymalnie troje dzieci do 18. roku życia włącznie. Uprawnia do korzystania z komunikacji miejskiej w strefie taryfowej KasselPlus.
  • Bilet Soli 27 euro : Zrób coś dobrego i podaruj bilet soli, którego może użyć inna osoba jako bezpłatny bilet.
  • Darowizna od 5 euro : Darowizna na projekty zrównoważonego rozwoju documenta fifteen w Niemczech i Indonezji.
  • Bilet i hotel: Bilet do wyboru (bilet dzienny, bilet 2-dniowy, bilet długookresowy) z noclegiem w hotelu premium. Wszystkie informacje i pakiety dostępne są tutaj.