Newsy

Nowy, niesamowity utwór „Higher Power” od Coldplay już jest!

Colplay powraca z nową muzyką w 2021 roku! Dzisiaj o świcie, zupełnie nowy utwór „Higher Power” pojawił się na Youtube i w serwisach streamingowych. W ciągu ostatnich kilku tygodni tajemnicze posty i plakaty w mediach społecznościowych podsycały pogłoski o powrocie Coldplay w 2021 roku.

Około półtora roku po ostatnim albumie Coldplay „Everyday Life”, brytyjski zespół powrócił z zapowiedzią nowego albumu. Utwór „Higher Power” ma dziś swą światową premierę i będzie pierwszym muzycznym przedsmakiem dziewiątego albumu studyjnego Coldplay.

W ciągu ostatnich kilku dni Coldplay wywołało sensację dzięki plakatom na całym świecie i tajemniczym postom w mediach społecznościowych: odniesienia do nowej piosenki i nowo utworzonej strony internetowej www.alienradio.fm sprawiły, że plotki zaczęły się powiększać. Domysły dobiegły końca, nawet jeśli nie wyjaśniono jeszcze, co ma wspólnego Europejska Agencja Kosmiczna ESA z wydaniem nowej piosenki:

W zeszłym tygodniu Coldplay ogłosili nową piosenkę na Twitterze. „Higher Power“ to utwór, który został skomponowany na początku 2020 roku na małym keyboardzie i umywalce w łazience. Został wyprodukowany przez Maxa Martina.

Najnowszy utwór Coldplay możesz posłuchać tutaj:

Coldplay - Higher Power (Official Audio // Extraterrestrial Transmission)

Nie wiadomo jeszcze, czy i kiedy nastąpi wielka trasa koncertowa Coldplay dla nowego albumu.