Newsy

Review

Polscy festiwalowicze – kim są?

Koncerty i pokazy artystyczne były najpopularniejszymi wydarzeniami, w których uczestniczyli ankietowani przez Ticketmaster Polacy w 2018 r. 2 na 3 respondentów brało udział w jednym z tych dwóch typów wydarzeń w zeszłym roku.

W ramach badań „State of Play” ankieta od Ticketmaster została wysłana do reprezentatywnej próby krajowej. Respondenci zostali zapytani, w którym wydarzeniu na żywo uczestniczyli w 2018 r. (imprezy wymagające biletu, ale obejmujące zarówno płatne, jak i bezpłatne wydarzenia).

Koncerty i pokazy artystyczne były najpopularniejszymi wydarzeniami w 2018 r.

2 na 3 respondentów uczestniczyło w jednym z tych dwóch typów wydarzeń w zeszłym roku.

Festiwale były drugim co do wielkości wydarzeniem, w którym uczestniczyli ankietowani

Prawie połowa respondentów uczestniczyła w co najmniej jednym festiwalu w 2018 roku.

W czym jeszcze uczestniczą festiwalowicze?

Uczestnicy festiwali są zapalonymi uczestnikami również innych wydarzeń. Ponad 9 na 10 ankietowanych było także na koncercie i imprezie rodzinnej w 2018 r., a ponad połowa (56%) brała udział w imprezach sportowych.

Jak często Polacy wyjeżdżają na festiwale za granicę?

Spośród osób, które uczestniczyły w festiwalach w 2018 r., 1 na 3 osoby wyjeżdżała już wcześniej na festiwale za granicę. 1 na 6 ankietowanych osób podróżowała jednorazowo, a 5% podróżowało więcej niż 5 razy. Spośród osób, które nie uczestniczyły w festiwalach w 2018 r., 6% wyjeżdżało wcześniej na zagraniczne festiwale, natomiast 94% nigdy tego nie robiło.

Kim są uczestnicy festiwali?

Częściej są to kobiety (53%) niż mężczyźni (47%). W innych krajach przeważają mężczyźni, natomiast Polska i Hiszpania są jedynymi krajami, w których kobiety częściej uczestniczą w festiwalach. Są to również młode osoby (najwięcej w przedziale wiekowym 25-34), korzystające z nowych technologii.

Udział w festiwalach sprzyja randkowaniu

Festiwalowicze korzystają z aplikacji randkowych 3x częściej niż osoby, które nie biorą udziału w tego typu imprezach.

Zobacz również jak wygląda raport z festiwali w UK: State of Play