Muzyka

Najważniejsze wydarzenia dzieją się… online!

„Wirtualny” – to słowo nabrało szczególnego znaczenia w czasach, gdy poruszanie się po realnym świecie stało się nie lada wyzwaniem. W sieci już nie tylko gramy, słuchamy muzyki i oglądamy filmy, ale nawet zwiedzamy muzea i chodzimy na spacery. Aby pomóc Wam się poruszać w tej wirtualnej dżungli, przygotowaliśmy dla Was największą w Polsce bazę wydarzeń online!

Zobacz listę wydarzeń online!

Skoro nie wolno się gromadzić w salach koncertowych, coraz więcej artystów proponuje nam występy na żywo wprost ze swych mieszkań, sal prób lub studiów nagrań. Na przykład znakomity pianista Marcin Masecki w każdą kwietniową niedzielę w samo południe gra największe dzieła europejskiej muzyki klasycznej. Sporo ciekawych rzeczy dzieje się też w ramach akcji #gramywdomu – można nie tylko odkryć młodych i utalentowanych wykonawców, ale dodatkowo wspomóc ich swoim groszem w tych ciężkich czasach.

Bogatą ofertę na okres przymusowej kwarantanny przygotowały teatry. Od największych, takich jak Teatr Wielki, po te bardziej niszowe, typu Białostocki Teatr Lalek. W repertuarze tego pierwszego znajdziecie między innymi słynne opery „Tosca”, „Halka” i „Straszny dwór”, drugi kusi na przykład „Królową śniegu”. Warto zerknąć też do archiwum Teatru Telewizji, tam na pewno znajdziecie coś w sam raz dla siebie.

Na trudne czasy nie ma lepszego lekarstwa, niż śmiech. Dlatego nie przechodźcie obojętnie wobec propozycji stand-uperów, takich jak Grzegorz Halama, Bartosz Gajda czy duet Paweł Reszela / Piotr Wojteczek. Miłośnicy polityki w wersji hardcore powinni też rzucić okiem na roast Janusza Korwin-Mikkego, z udziałem między innymi Krzysztofa Skiby, Dominiki Tajner i Bilguuna Ariunbaatara.

Do wirtualnej dyspozycji otwierają Wam swoje podwoje liczne muzea, jak choćby słynny Luwr, londyńska National Gallery czy Muzeum Watykanu. W przypływie bardziej patriotycznych uczuć możecie zajrzeć też do Muzeum Bitwy Pod Grunwaldem, Muzeum Powstania Warszawskiego, a nawet Muzeum Wsi Kieleckiej.

Skoro nie można pójść do lasu, dlaczego by się nie przespacerować wirtualnie po Krakowie lub położonej nieopodal kopalni soli w Wieliczce? Jest to też dobry czas, aby nadrobić zaległości i zwiedzić Muzeum Auschwitz-Birkenau, jeśli ktoś dotąd w nim nie był.

Uważacie, że wirtualne spacery nie zastąpią aktywności fizycznej? My też! Dlatego mamy dla Was również regularne sesje jogi, różnego rodzaju zajęć fitness, a nawet lekcje podstaw krav-magi i samoobrony – wszystko prowadzone oczywiście przez profesjonalnych instruktorów. A na wyciszenie po stresującym dniu w zamknięciu idealna będzie codzienna sesja medytacji Art of Living.

Więcej szczegółów znajdziecie na naszej stronie w zakładce Dzieje się Online! Wykorzystajcie dobrze ten czas i nie dajcie się nudzie!